Новости Экономика минздравлекарства

МОЗ впорядкує державні закупівлі ліків згідно із Національним формуляром

base article image

Міністерство охорони здоров'я продовжує працювати над створенням Національної формулярної системи України. Також буде удосконалено перелік лікарських засобів, які закуповуються за бюджетні кошти.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник під час наради з питань забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів, медичних виробів і медичного обладнання, повідомили у прес-службі Кабінету Міністрів.

За словами З. Митника, Департамент стандартизації медичних послуг та формулярний комітет на базі Британського формуляру підготували національний формуляр України. «У поточному році затверджено вже друге видання формуляру, яким забезпечено безоплатно практично всі заклади охорони здоров’я. Розгорнута робота зі створення формулярної системи України», - підкреслив З. Митник і додав, що без цих заходів неможливо забезпечити ефективність та якість фармакотерапії на рівні первинної та вторинної медичної допомоги, а також втілити будь-яку модель страхової медицини.

Міністр відзначив, що уже затверджені основні напрями впровадження формулярної системи. Наразі відбувається процес створення структурних одиниць державної формулярної системи на регіональному та локальному рівні.

З. Митник також підкреслив важливість запровадження в Україні системи державної реєстрації цін на лікарські засоби, які закуповуються за бюджетні кошти, оскільки це забезпечуватиме ефективність витрат коштів державного бюджету на ліки. «Ми знаємо структуру захворюваності населення. Запровадження державної реєстрації цін на лікарські засоби дозволить отримати об’єктивні дані про вартість необхідного медикаментозного забезпечення лікування загалом та кожної форми зокрема», - зауважив З. Митник.

В результаті, заявив міністр, МОЗ матиме обґрунтований перелік лікарських засобів із визначенням їх вартості для закупівлі за кошти державного бюджету. Він повідомив, що нині Міністерство удосконалює перелік лікарських засобів, які закуповуються за бюджетні кошти, з метою приведення його у відповідність із затвердженими формулярами лікування.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.