Новости Экономика россияукраинагаз

Росія не допустить Україну до видобутку газу – експерт

base article image

Росія не зацікавлена в участі України у розробці російських газових родовищ й перешкоджатиме допуску українських компаній до видобутку газу на своїй території.

Таку думку висловив директор з макроекономічних досліджень російської Вищої школи економіки Сергій Алексашенко у ефірі радіо «Ехо Москви».

“Це світла мрія України, дещо ідеалістична”, - так економіст прокоментував заяву міністра палива та енергетики України Юрія Бойка щодо намірів видобувати щороку 30 мільярдів кубометрів газу у Росії в обмін на частину акцій української газотранспортної системи. - “Нагадаю, що 30 мільярдів кубометрів газу – це приблизно стільки, скільки Україна взагалі сьогодні імпортує газу з Росії. Тобто це така мрія: мовляв, давайте вирішимо проблему раз й назавжди, а натомість віддамо вам 49 відсотків нашої газотранспортної системи. Але всі ж добре знають, що у даному випадку 49 відсотків дорівнюють нулю”.

Аби отримати серйозний доступ до російських родовищ, претендент має робити великі капіталовкладення, заявив С. Алексашенко. Як приклад навів деякі західні компанії, які інвестують у Росію гроші та технології в обмін на можливість здійснювати видобуток у Сибіру. Втім, як зауважив експерт, Росія, з урахуванням зміни ставлення Кремля до українського керівництва, Москва може піти на деякі поступки для Києва, але вони не будуть суттєвими. «Можливо, колись Україна щось і отримає. Але не одразу й не швидко. Та й про 30 мільярдів кубометрів газу мова йти не може», - підкреслив економіст.

Д. Кляхін

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.