Новости Экономика правительствомвф нбу

Кошти від МВФ підуть на скорочення дефіциту бюджету та на валютні резерви НБУ - Тигипко

base article image

Україна не має інших варіантів, окрім, як поновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом. При цьому кошти МВФ підуть на скорочення дефіциту бюджету та на зміцнення валютних резервів Нацбанку.

Про це повідомив віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тигипко.

Він висловив упевненість, що нову угоду між Києвом та МВФ буде підписано. «Так, з вівторка ми починаємо переговори з місією, голова місії приїжджає у вівторок. Зразу почнемо розмовляти з ними, готувати угоду. І я вважаю, що у нас просто немає інших варіантів, ми повинні мати угоду з Міжнародним валютним фондом і спільну програму», - сказав він.

С.Тигипко пояснив, на що конкретно будуть витрачені гроші, якщо Україна відновить кредитування з боку МВФ. «Тут все просто. Гроші можуть бути скеровані в два напрямки. Перший напрямок - це покриття дефіциту бюджету, другий - це валютні резерви Національного банку України. Можу сказати, що наразі, коли ситуація змінилася, - а вона змінилася і в світі, бо в світі почалося економічне зростання, вона змінилася й в Україні. Того року ми мали 15% падіння ВВП, а в цьому році, за попередніми даними, у нас за п'ять місяців 6,1% зростання ВВП, - в таких випадках гроші на покриття дефіциту бюджету дають дуже погано. Тому переважна частина грошей, які будуть заходити в Україну, будуть іти на валютні резерви», - сказав він.

При цьому урядовець пояснив, що таке розподілення коштів не означатиме їхнє проїдання.

«Тобто вони не будуть нами проїдатися, вони будуть накопичуватися. Але це дасть можливість нам залучити гроші Світового банку, які підуть на дефіцит бюджету, гроші Європейського союзу, які вже проголосовані, вони вже є в програмах і чекають тільки одного - початку програм з Міжнародним валютним фондом. Гроші Європейського союзу також нам підуть на покриття дефіциту бюджету. Це створить умови для інвесторів, ми зможемо вийти на зовнішні ринки, і до таких виходів ми уже практично готові», - сказав віце-прем'єр.

За матеріалами: Бі-Бі-Сі
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.