Новости Экономика белорусьроссияукраинагаз

Газпром може спрямувати білоруський транзит газу через Україну

base article image

У разі яких-небудь проблем з Білоруссю, "Газпром" може перенаправити її транзитні потоки газу до Європи через Україну.

Про це заявив в суботу глава "Газпрому" Олексій Міллер.

"Є технічні можливості, є газопроводи, які йдуть через Україну і Польщу", - сказав він.

Міллер зазначив, що зараз транзитні газотранспортні потужності не заповнені на 100% у зв'язку зі скороченням попиту на газ в південній Європі і традиційного зниження споживання палива в літній період. "Треба дивитися на це дуже, дуже спокійно", - сказав він, маючи на увазі можливе заміщення.

Водночас "Газпром" продовжив термін "ультиматуму" Путіна ще на п'ять днів. За словами Міллера, "якщо заборгованість не буде погашена протягом п'яти днів, то у "Газпрому" є всі підстави, згідно з умовами контракту, обмежити пропорційно заборгованості постачання російського газу". "Об'єм скорочення може бути до 85 відсотків добового об'єму", - уточнив Міллер.

Раніше переговори керівництва ВАТ "Газпром" з представниками білоруського нафтогазового комплексу в суботу не привели до досягнення домовленостей. Відповідаючи на питання, чим закінчилися переговори, Міллер сказав: "Нічим".

Білоруссю "в нашу адресу направлені пропозиції з погашення заборгованості за постачання російського газу матеріалами і устаткуванням", зазначив Міллер. "І це говорить про те, що наші білоруські друзі борг визнають", - підкреслив глава "Газпрому".

"Можливо, Білорусь і знайде можливість погасити борг, можливо, навіть за постачання в травні 23 червня буде зроблений платіж, але нас турбує те, що питання неплатежів за постачання російського газу до Білорусі може набути хронічного характеру, і причини можуть бути економічні", - сказав він.

Нагадаємо, "Газпром" заявив, що заборгованість виникла через те, що Білорусь в односторонньому порядку в 2010 році платить за газ за ціною 2009 року - 150 дол за 1 тис кубометрів, тоді як за контрактом фактична середня ціна в січні-квітні склала 174 дол за 1 тис кубометрів.

15 червня під час зустрічі президента Росії Дмитра Медведєва і голови "Газпрому" Олексія Міллера Медведєв дав Білорусі 5-денний термін, щоб "визначитися з оплатою боргу за російський газ".

У свою чергу, перший замміністра енергетики Білорусі Едуард Товпенець заявив, що борг Білорусі за газ дорівнює боргу "Газпрома" за транзит - обидва складають близько 200 мільйонів доларів. При цьому він не відкинув, що можливі санкції з боку Росії "зачеплять питання транзиту". Також він назвав ультиматум Росії "обурливим".

За матеріалами: Вести.ru, NEWSru.ua
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.