Новости Экономика металпроизводствонбу

Дефіцит сировини позначився на виробництві металу в Україні

base article image

Зовнішнє скорочення попиту зумовило падіння українського металургійного виробництва в травні.

Про це повідомляється у звіті Національного банку України.

В травні відбулось послаблення економічної активності на фоні зниження зовнішнього попиту.

Прес-служба НБУ повідомила про те, що зростання індексу виробництва базових галузей уповільнилось до 9,5% в річному вимірі (11.6% в квітні). При цьому, зниження цін на сталь на зовнішніх ринках стало основним чинником уповільнення зростання металургійного виробництва в травні до 21,2% в річному вимірі, що в свою чергу вплинуло на показники промислового виробництва – зростання в травні уповільнилось до 12,7% .

«Уповільнення зростання промислового виробництва також вплинуло на динаміку вантажного транспорту – в травні зростання обсягів перевезень уповільнилось до 11% в річному вимірі (23.6% в квітні)», - повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як пояснюють експерти НБУ, уповільнення зростання промислового виробництва в травні в першу чергу обумовлено зниженням обсягів металургійного виробництва – за виключенням сезонного фактору воно знизилось на 2,9% в порівнянні з квітнем. «Період інтенсивного накопичення запасів в умовах очікуваного зростання цін на метали на початку року змінився періодом витрачання запасів. У другій половині травня зовнішній попит на метали різко скоротився, що призвело до суттєвого зниження цін», - зауважують спеціалісти. Також, на їхню думку причиною неповної завантаженості виробничих потужностей (60-70% в травні) виступав дефіцит коксівного вугілля та залізорудної сировини.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.