Новости Экономика нафтогазгаз

«Нафтогаз» отримав завдання додатково закачати в ПСГ 11 мільярдів кубометрів газу

base article image

НАК «Нафтогаз України» поставлено завдання додатково закачати в підземні сховища 11 мільярдів кубометрів газу. При цьому близько 3 мільярдів вже закачано.

Про це повідомило джерело.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс ухвалу, відповідно до якої зобов'язав «Нафтогаз» повернути компанії «Росукренерго» 11 млрд. кубометрів газу, а також передати їй 1,1 млрд. кубометрів газу як компенсацію. Окрім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» сплатити «Росукренерго» 197 млн. дол. за порушення контракту.

Того ж дня, 8 червня, СБУ порушила справу за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з вирішенням Стокгольмського арбітражу. У списку свідків у цій справі опинилися всі колишні члени правління НАКа.

Колишньому першому замголові правління «Нафтогаза» Ігорю Діденко 16 червня було висунуто звинувачення у залученні з «стокгольмської справи» як підозрюваного в здійсненні злочину за ст. 191 ч. 5 УК України. У статті 191 УК «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» у частині 5 зазначено про ті ж дії, але здійснених в «особливо великих розмірах або організованою групою». Такі дії караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років.

Нинішній менеджмент компанії до слідства не притягувався.

Договір поступки права вимоги боргу від РУЕ між «Нафтогазом» і «Газпромом» був підписаний І. Діденко в січні 2009, згідно з директивом, затвердженим екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Крім І. Діденко договір підписав заступник голови правління «Газпрому» і одночасно представник російської компанії в координаційному комітеті «Росукренерго» Валерій Голубев.

Як відомо, голова СБУ як свідків у цій справі поки що не викликав ні главу Мінпаленерго Юрія Бойко, ні співвласника «Росукренерго» Дмитра Фірташа, ні екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

Як раніше повідомляло, до 19 січня 2009 року, 11 млрд. кубометрів газу значаться за РУЕ і знаходилися в підземних газових сховищах України. РУЕ придбала ці об'єми у групи «Газпрому» за контрактами, укладеними в 2004—2007 роках. Заборгованість РУЕ за придбаний у «Газпрому» газ склала 1,7 млрд. дол.

Згідно з січневим контрактам між «Нафтогазом» і «Газпромом» від 20 січня 2009 року, росіяни зробили поступку «Нафтогазу» на суму 1,7 млрд. дол., що було боргом РУЕ, а «Нафтогаз» за це сплатив «Газпрому» 1,7 млрд. дол. живими грішми (тобто фактично повернув борг замість РУЕ).

Відповідно, за рахунок боргу РУЕ «Нафтогаз» вилучив 11 млрд. кубометрів газу (первинна вартість яких і складала 1,7 млрд. дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 кубометрів), що значаться за РУЕ в українських підземних сховищах.

За матеріалами: Дзеркало тижня
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.