Новости Экономика депозитибанки

Банки фінансують видатки держави за рахунок гривневих депозитів населення — банкір

base article image

За рахунок гривневих депозитів населення банки фінансують витрати держави, а валютні кошти, залучені від фізичних осіб на депозитні рахунки, фінустанови направляють переважно на погашення облігацій або виконання інших зобов’язань банків перед кредиторами.

Про це аявив виконувач обов'язків голови правління «Ерсте Банку» Павло Цетковський.

Банкір в першу чергу акцентував на проблемі розриву між короткими пасивами банків і довгими активами. На його думку, виправити ситуацію можна було б за допомогою активнішого використання плаваючої ставки за кредитом.
 

Як можливий приклад для наслідування експерт навів Чехію, де обсяг кредитів у іноземній валюті — менше 5%. Крім того, там немає довгострокових ресурсів за депозитами, оскільки ніхто не кладе у банк гроші більш ніж на 12 місяців, додав він.
«У банках країни майже 70% — поточні рахунки, 30% — короткотермінові депозити, і все це використовуєтьсяс для рефінансування довгострокових кредитів. Чому це все можливо? Тому що на відміну від України у Чехії досить вільно працюють з плаваючою ставкою», — пояснив П. Цетковський.

В Україні ж, як зазначив експерт, система будувалася на фінансуванні за фіксованою ставкою — кредитування відбувалося у доларах, і ставку можна було фіксувати на 10-15 років, що приносить позичальникам додаткові ризики.

«Раніше був валютний, у нинішній момент — відсотковий ризик», — відзначив банкір.

За матеріалами: Дзеркало тижня
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.