Новости Экономика черкасыборошно

Азербайджан і Грузія хочуть купувати борошно в Черкаській області

base article image

Азербайджан і Грузія готові купувати борошно на Черкащині, проте в області є лише один хлібзавод, який спеціалізується на переробці зерна.

Про це під час прес-конференції розповів генеральний директор державного підприємства «Златодар», депутат Черкаської обласної ради Володимир Лук’янець, передав кореспондент ГолосUA.

На його думку, якщо прибрати посередника і дати селянам можливість самим реалізувати вирощене на ринках області, то це значно покращить ситуацію:

“Нам потрібно перестати бути сировинною зоною – ми не переробляємо сировину, а просто все вивозимо. Так сільське господарство розвиватися не може. Потрібно розвивати переробку – і вивозити кінцевий продукт, адже це і гроші у місцевий бюджет, і робочі місця. Найважливіше сьогодні переробляти соняшник – продавати олію, а не віддавати його, як торік, просто із полів, по 750-800 гривень за тонну (після доробки ціна зростає до 2900-3200)”, - розповів В. Лук’янець.

За його словами, сьогодні Азербайджан та Грузія готові купувати черкаське борошно. “Але всім вимогам і ГОСТам відповідає лише один хлібзавод в області – Тальнівський. Крупи всіх видів базово не переробляє ніхто”, - зазначив В. Лук’янець.

В. Середа

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.