Новости Экономика депозитналог

Банкіри вважають малоймовірним значний відтік депозитів із введенням податку на депозити фізосіб

base article image

Банкіри вважають малоймовірним значний відтік депозитів із введенням податку 5% на депозити фізичних осіб.

"Я повністю згоден, що всі види доходів повинні обкладати податком. На депозитах це ніяк не позначиться й на рівні грошей у банківській системі теж", - сказав голова правління Укрсоцбанку, що належить до групи найбільших, Борис Тимонькін.

Водночас він зазначив, що податок в 5% не є більшим, і якщо якийсь відтік депозитів буде, то ці кошти через інші канали, але все-таки знову повернуться в банки.

Голова правління банку "Фінанси та Кредит" Володимир Хливнюк також дотримується думки, що уведення податку 5% на депозити фізосіб не призведе до значного їх відтоку.

"5% - це не питання. Нічого особливого (із введенням податку) не відбудеться", - сказав він.

Хливнюк також додав, що всіх цікавить питання, як буде контролюватися відрахування цього податку й перевірятися.

Голова правління банку "Старокиївський" Юрій Яременко також не прогнозує значного відтоку депозитів у зв'язку із введенням податку на них.

"Багато хто очікували твердішої цифри. 5% взагалі ні на що не впливає, і думаю, що не буде значного відтоку", - сказав він.

Крім того, він зазначив, що ті депозити, які й будуть вилучатися населенням, будуть надходити в банківську систему іншими шляхами.

Заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко не змогла спрогнозувати ситуацію в банківському секторі, однак зазначила, що цей податок може приносити бюджету приблизно 800-900 млн. гривень на рік.

"Якщо взяти в середньому за останні три роки, має бути до 800-900 млн. гривень", - сказала вона.

Крім того, Єфименко зазначила, що на цю цифру буде в майбутньому впливати курс гривні до інвалют і загальна депозитна база в банківській системі.

За матеріалами: Українські Новини
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.