Новости Экономика кредитаэс

Російський кредит на будівництво атомного реактора в Україні використають росіяни або американці

base article image

До будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні може бути залучена російська "ТВЕЛ" або американська "Westinghouse Electric Company".

У понеділок ввечері в Міністерстві палива та енергетики повідомили про початок прийому заявок від учасників конкурсу з вибору технології, яка використовуватиметься для будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива.

«Для нас дуже важливо, щоб це був не просто складальний цех, а повноцінне виробництво ядерного палива на території нашої країни. Ми повинні отримати не лише технології, але й фінансову допомогу. Україна просто не потягне будівництво такого підприємства», - заявило джерело видання в Мінпаленерго.

За його словами, від учасників вимагають повної локалізації виробництва палива в Україні до 2020 року. Крім того, стратегічному інвесторові необхідно буде профінансувати проект на 60%.

Учасники повинні подати заявки до 22 липня.

Про плани побудувати завод з виробництва палива в Україні до 2015 року вперше рік тому заявила тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Після цього Рада національної безпеки та оборони зобов’язала Мінпаленерго провести конкурс з визначення технології. У травні поточного року, вже після зміни влади в Україні, прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна домовилася про спільне будівництво заводу з виробництва ядерного палива з Росією.

Довідка. На початку червня міністр палива та енергетики Юрій Бойко і гендиректор державної корпорації з атомної енергії «Росатом» Сергій Кирієнко підписали угоду про добудову трьох і чотирьох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, яка передбачає, що російська сторона надасть частину необхідних коштів у кредит.

На початку червня Україна отримала кредит на суму близько $2 млрд від "Зовнішторгбанку" (ЗТБ) Росії, які повинні використовуватися в рамках спільного російсько-українського проекту з добудови двох блоків Хмельницької атомної електростанції.

ВАТ «ТВЕЛ» структура, яка здійснює управління підприємствами ядерно-топливного циклу Росії. До складу "ТВЕЛ" входять російські підприємства, що спеціалізуються на видобуванні природного урану, виробництві, постачаннях та науково-технічному супроводі ядерного палива на АЕС Росії, країн ближнього і далекого зарубіжжя.

"Westinghouse Electric Company" - американська компанія, яка займається забезпеченням технологічного проектування заводів та обладнання для атомних електростанцій.

За матеріалами: «КоммерсантЪ-Украина»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.