Новости Экономика бютндсправительство

Уряд Азарова накопичив 12 млрд гривень боргу із повернення ПДВ — Ю.Тимошенко

base article image

Лідер БЮТ та екс-прем'єр Юлія Тимошенко звинуватила уряд Миколи Азарова в нарощенні боргу підприємцям з повернення податку на додану вартість до 12 млрд грн.

"За сто днів перебування уряду Януковича-Азарова при владі ви бачите, що 12 мільярдів гривень нарощено боргу по податку на додану вартість", - заявила Тимошенко на прес-конференції в Миколаєві, повідомляє її персональний сайт.

За словами Юлії Тимошенко, уряд під її керівництвом навіть у кризові роки не допустив такого обсягу зростання боргу, як уряд Азарова за свої сто днів.

"Коли ми прийшли у 2008 році, нам передали борг по податку на додану вартість 11 мільярдів гривень. Коли ми закінчили 2008 рік, ми скоротили цю заборгованість без кризи до 3 мільярдів гривень. Коли грянула криза, і бюджет, по суті, припинив отримувати надходження, коли вся наша робота з Національним банком була заблокована з політичних обставин, ми наростили борг по ПДВ до 22,3 мільярди гривень, і це був дуже великий борг. Але це було в самий розпал кризи", - сказала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, 27 травня заступник голови Державної податкової адміністрації України Олексій Любченко заявив, що не відшкодований ПДВ зменшився в порівнянні з квітнем на 1,1 млрд грн. - до 27,3 млрд грн.А.Любченко також відзначив, що в цілому сума невідшкодованого ПДВ в порівнянні з початком року виросла: за станом на 1 січня 2010 р. вона склала 21,8 млрд грн..

26 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров дав завдання Державній податковій адміністрації України перейти на автоматичне відшкодування ПДВ з серпня 2010 р. М.Азаров також заявив, що облігації, випущені для погашення заборгованості по відшкодуванню ПДВ, будуть погашені впродовж 5 років.

Сьогодні уряд Азарова провів розширене засідання Кабінету міністрів, де звітував про досягнення роботи за 100 днів.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.