Новости Экономика податковий кодексбизнес

З бізнесу вилучатимуть обігові кошти - політолог

base article image

Текст урядового проекту Податкового кодексу свідчить про те, що реформ не буде.

Про це заявив політолог Олександр Палій у коментарі кореспонденту ГолосUA.

"Те, що прийняла Верховна Рада у першому читанні - це свідчення, що реформ не буде. А навпаки — податкова машина стане корупційнішою і репресивнішою" - зазначив він.
 
За словами експерта, не можна назвати реформою скорочення податків і зборів. "До 2014-го уряд запланував зменшити ставки податку на додану вартість по відсотку на рік - до 17%. Хоча перед тим обіцяв зниження на 5%. Натомість термін погашення податку на додану вартість із держбюджету зріс до року. Це означає, що з бізнесу вилучатимуть обігові кошти, - підкреслив політолог. - Так само по відсотку на рік до 2014-го зменшуватиметься ставка податку на прибуток. Однак, обласні ради можуть встановити додаткову ставку податку до 2%, а районні і міські - до 3%. У результаті ми побачимо податкову конкуренцію між адміністративно-територіальними одиницями і додаткові витрати".

О. Палій також розкритикував ініціативу уряду запровадити спеціальне оподаткування територій пріоритетного розвитку і вільних економічних зон.
"Це буде не що інше, як спотворення конкуренції, підрив ділової мотивації та конкурентноздатності економіки", - наголосив він.

О. Черненко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.