Новости Экономика біопаливогермания

Німці хочуть розвивати в Україні ринок біопалива

base article image

Розвиток відновлювальної енергетики, зокрема біогазу і використання біомаси, стають дедалі більш затребуваними у Європі. Україна теж може отримати зиск, пропонуючи інвесторам з Німеччини проекти із виробництва біопалива

Якщо вітер і сонце є мінливими різновидами «зеленої енергії», то біогаз працює цілодобово і без перерв. Німці, усвідомивши перспективність напрямку вже жваво розбудовують станції з виробництва біопалива. Україна, як аграрна країна, теж має добрі можливості для активнішого використання біогазу для теплопостачання й електроенергії, вважають німецькі науковці. Так, серед проектів міжнародної співпраці Німецького центру досліджень біомаси (DBFZ) поруч зі співпрацею з Китаєм, Бразилією, Мексикою і африканськими країнами, є й обмін технологіями та підтримка галузі в Україні, робота з українськими університетами. Німецький центр досліджень біомаси, серед іншого, вивчає, як виробництво алкоголю в Україні може бути корисним для біогазу.

Як розповів Deutsche Welle керівник відділу технологій біогазу, професор Франк Шолвін Deutsche Welle: «Ми з Україною співпрацюємо вже рік, навіть маємо власного співробітника у Києві. Причина – очевидно, що в Україні великий потенціал щодо біогазу, багато сільськогосподарських угідь, втім цей потенціал ще не використовують. Та загалом можна налагодити виробництво біоенергії. Якщо навіть порівнювати з іншими східноєвропейськими країнами, умови кращі», - каже Шолвін.

Фахівець прогнозує: щойно як енергію з біопалива можна буде подавати у мережу, чимало компаній з Німеччини вивчатимуть можливість інвестицій в Україну. Це, приміром, Biogas Nord, яка працює в багатьох країнах світу і є власником заводів з виробництва біогазу.

Провідний інженер Інституту відновлювальної енергетики при НАН України Ілля Климчук переконаний, що поєднання сонячної енергії та біогазу якнайкраще підходить в Україні для житлових чи адміністративних будівель у віддалених районах з нерозвинутою інфраструктурою, наприклад на Поліссі та в Карпатах.

Тим часом, інженер з Штугарта Йорг Баумгартнер вже має досвід розробки близько 40 таких проектів у Німеччині, де для енергозабезпечення використовують біомасу та сонце. Це урбаністичні будівлі поблизу міст, житлові і пансіонати. Сонячну енергію там використовують влітку для нагріву води, а біомасу взимку для опалення. Днями Баумгартнер відвідав Київ, щоб поділитись своїм досвідом у межах німецько-українського проекту технічного співробітництва: «Дуже високий інтерес в Україні до цієї тематики, і мене це тішить» - каже німецький інженер.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.