Новости Экономика апкесукраина

Зона вільної торгівлі із ЄС може розорити український АПК – експерт

base article image

Впровадження між Україною та Європейським Союзом зони вільної торгівлі на тих умовах, які пропонує ЄС завдасть великих збитків українському аграрно-промисловому комплексу.

Таку думку висловив президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA

«Аграрний сектор країни може понести величезні збитки, якщо Україна погодиться на запропоновані Євросоюзом умови», - наголосив експерт.

За його словами, при впроваджені зони вільної торгівлі із ЄС Україна має забезпечити захист вітчизняного виробника АПК. Зокрема, як зазначив експерт, Україна має впровадити тарифний захист внутрішнього ринку, закріпити розмір державної підтримки АПК, не скасувати вивізне мита на соняшник і залишити географічні назв деяких продуктів харчування та алкогольних виробів. Окрім цього, експерт закликав керівництво країни відстояти позиції агропромислового сектора країни в переговорах про створення зони вільної торгівлі.

Разом з тим експерт зазначив, що ЄС пропонує Україні квоти на агропродукцію при зоні вільної торгівлі менші, ніж країна має зараз. Експерт зазначив, що під час переговорів країні необхідно відстоювати квоту на ввезення в Євросоюз м'ясна та м’ясо продукції у обсязі не менше 50 тисяч тонн на рік, молочної продукції мінімум 20 тисяч тон, цукру – 25 тисяч тон і вільний експорт зерна.

К.Коваленко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.