Новости Экономика дунайдамбарумуния

Через відсутність дамби на Дунаї Україна втрачає свою територію — Бойко

base article image

Відсутність дамби на річці Дунай призводить до втрати Україною території, яка внаслідок численних повеней відходить до Румунії.

Про це заявив голова Міністерства охорони навколишнього природного середовища Віктор Бойко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, земляні дамби на Дунаї були побудовані 50 років тому, і на сьогодні “не витримують жодної критики”. На думку міністра, їх потрібно відновити таким чином, “щоб ми не займалися латанням дірок, а зробили конкретні заходи, які привели б до певного результату”.

“На закриття проблеми дамби повністю потрібно 352 млн грн, а ми маємо на сьогодні 67 млн. Це вистачить лише на ліквідацію прориву дамби. Але це не вихід із становища ... Проблема спорудження дамби витікає ще й з міжнародних норм: румуни укріпили свій беріг раз і назавжди, а тепер тільки повінь - вони до цієї дамби підсипають пісок і таким чином русло відходить від Румунії, а кордон йде по фарватеру — і вони так відвойовують собі територію за рахунок того, що дамба знаходиться уже на сьогоднішній день десь на 300-400 м далі від берега”, - зазначив міністр.

Нагадаємо, що впродовж останніх трьох днів в Одеській області перебуває вода в річці Дунай. Тільки за добу з 26 по 27 червня рівень води в районі міста Рені склав 544 см, що на 30 см вище критичної позначки, в районі Ізмаїла - вода наблизилася до критичного рівня - 370 см.

М. Мамаєва
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.