Новости Экономика тютюнакциз

Молдова та Росія скористаються українським досвідом підвищення акцизів на тютюн

base article image

Україна, Молдова й Росія розробили заходи з координації підвищення акцизів на тютюнові вироби. На міжнародній конференції в Києві йшлося і про скорочення споживання тютюну та боротьбу з перемитництвом тютюнових виробів.

Представники Молдови та Росії заявили, що їх надихає приклад України, де після стрімкого підвищення акцизів на тютюнові вироби зросли доходи бюджету та вперше за останні роки почало скорочуватися споживання тютюну.

Депутат Верховної Ради Євген Царьков підтвердив, що два роки тому до бюджету надходило лише 2, 2 мільярда гривень від тютюнового сектору. А після зростання акцизів, минулого року ці надходження зросли до 9 мільярдів гривень. Стратегія України полягатиме у доведенні ціни на тютюн до європейського рівня і переведення цих товарів до рангу шкідливих й таких, що продаються окремо від харчів, сказав депутат. Його колега Дмитро Ветвицький навів дані досліджень, за якими дорожнеча цигарок призвела до скорочення паліїв торік з 27 відсотків навесні до менше ніж 25 відсотків восени.

Акцизи на тютюнові вироби в Євросоюзі в 14 разів вищі за українські, тому депутати планують збільшити акцизи на тютюн на 60 відсотків цього року і ще на 30 відсотків наступного. Працюватиме також механізм автоматичного врахування індексу інфляції на ці платежі. Представник уряду Молдови Андрій Гаврилов сказав, що Кишинів не планував цього року зміну акцизів, але тепер буде рекомендувати їх підвищити і посилити боротьбу із перемитництвом цигарок. А депутат Держдуми Росії Микола Герасименко визнав, що міністерство фінансів його держави раніше відмовлявся від збільшення акцизів на тютюн, бо не мав правдивої інформації про досвід України.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.