Новости Экономика украинасталь

В Україні буде найбільший виробник сталі в СНД

base article image

В Україні створять найбільший виробник сталі СНД шляхом поглинання групою "Метінвест" Ріната Ахметова Маріупольсьского меткомбінат ім. Ілліча.

 Експерти вважають угоду вигідною обом сторонам: комбінат отримає доступ до сировинних і фінансових ресурсів "Метінвесту", а група - до виробництва продукту високою доданою вартістю.

Вчора відбулися збори акціонерів ММК ім. Ілліча і компанії, що володіє 90,41% його, - ЗАТ "Ілліч-сталь". На них було ухвалено рішення збільшити статутний капітал ММК ім. Ілліча в 3,7 рази, до 3,93 млрд грн, "Ілліч-Сталь" - більш ніж в 4 рази, до 963 700 000 грн, шляхом додаткової емісії акцій компанії. У повідомленні комбінату говориться, що в них візьме участь група "Метінвест" Ріната Ахметова.

На думку Ріната Ахметова, від об'єднання з ММК ім. Ілліча виграють обидві сторони. "Це як раз той випадок, коли один плюс один дорівнює три", - вважає він. За його словами, тепер меткомбінат "Азовсталь", що входить в "Метінвест", відмовиться від будівництва власної аглофабрики, а ММК ім. Ілліча - коксохіму.

Нагадаємо, ММК ім. Ілліча має в своєму розпорядженні найбільшої в Європі аглофабрики, а "Азовсталь" - профіцитним коксохімічними потужностями. Гендиректор "Метінвест Холдингу" Ігор Сирий говорить, що "Метінвест" очікує отримання значних синергій: "За нашими оцінками, сукупний виробничий потенціал досягне 20 млн т сталі на рік".

За матеріалами: Комерсант
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.