Новости Экономика сшаукраинауран

Україна та США думають як відмовитися від високозбагаченого урану

base article image

Київ та Вашингтон усвідомлюють свою відповідальність в справі про відмову України від високозбагаченого урану, що залишився в країні після розпаду СРСР.

Про це заявив в п'ятницю міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко на зустрічі з держсекретарем США Хілларі Клінтон, - передала прес-служба Міністерства закордонних справ України.
 

"Важливо, що обидві сторони усвідомлюють відповідальність і вагомість рішення України щодо відмови від високозбагачених ядерних матеріалів", - сказав Грищенко.  

За його словами, в рамках роботи його переговорів з Клінтон в п'ятницю в Києві серед іншого обговорювалися практичні питання реалізації цього рішення.
"У зв'язку з цим хотів би підкреслити важливість досягнення домовленості про складання найближчим часом двостороннього документа, який визначить деталі вивозу високозбагаченого урану з українських наукових установ і етапність відповідних кроків обох сторін", - відзначив міністр.

Про вирішення України повністю відмовитися від зберігання високозбагаченого урану на своїй території до 2012 року заявив на саміті з ядерної безпеки, який проходив 12-13 квітня у Вашингтоні, український Президент Віктор Янукович. Передбачається, що високозбагачений уран з України піде до Росії, а звідти буде повернуто низькозбагачений уран, який буде використаний в наукових цілях. США підтвердили зобов'язання з гарантування безпеки України і зобов'язалися надати країні низькозбагачений уран.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.