Новости Экономика газбелорусьроссиятранзит

Мінськ домовився з Москвою про вартість транзиту газу

base article image

Вартість транзиту російського газу через територію Республіки Білорусь становитиме 1,88 дол. на 100 км.

Про це повідомили в управлінні інформації російської газової компанії.

Сьогодні ВАТ «Газпром» і ВАТ «Белтрансгаз» підписали відповідні доповнення до контракту на постачання і транзит газу в 2007-2011 роках.

«Враховуючи, що білоруська сторона підвищила на 2010 рік оптову націнку на газ, що реалізується ВАТ «Белтрансгаз», як це і передбачалося при купівлі пакета акцій підприємства «Газпромом», до 11,09 дол., ставка за транзит російського газу мережами ВАТ «Белтрансгаз» у 2010 році становитиме 1,88 дол. на 100 км», – говориться в повідомленні.

Також «Газпром» і уряд Білорусі підписали протокол про відрахування спільної білорусько-російської газотранспортної організації ВАТ «Белтрансгаз» до Інноваційного фонду Міністерства енергетики Білорусі.

Згідно з протоколом, білоруська сторона зобов`язується встановити на 2011-2012 роки норматив відрахувань ВАТ «Белтрансгаз» до інноваційних фондів Республіки Білорусь на рівні, що не перевищує мінімальний розмір цього нормативу в Республіці. Білоруська сторона гарантує, що не встановлюватиме індивідуальні податки, збори і відрахування для ВАТ «Белтрансгаз». Кошти, що вивільняються завдяки зменшенню відрахувань до інноваційного фонду, планується спрямовувати на будівництво підземних сховищ газу в Білорусі.

Рішення ухвалені в рамках домовленостей, закріплених в протоколі з питань створення спільної білорусько-російської газотранспортної організації ВАТ «Белтрансгаз» від 31 грудня 2006 року.

За матеріалами: УНІАН
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.