Новости Экономика газпромсумыобладнання

Сумські машинобудівники відвантажили турбохолодильні агрегати для ВАТ "Газпром"

base article image

ВАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе" відвантажило обладнання на станцію охолодження газу (СОГ-4), яка в даний час споруджується на Ямбурзькому нафтогазоконденсатному родовищі (РФ).

За інформацією прес-служби акціонерного товариства, устаткування виготовлене на замовлення компанії "Газпром трансгаз Югорськ" - дочірньої структури ВАТ "Газпром".

Перевезення продукції здійснювалося залізничним транспортом. Загалом, для транспортування було задіяно понад 100 вагонів.

Згідно з контрактом, замовнику відвантажено шість турбохолодильних агрегатів (ТХА) нової, поліпшеної модифікації. За допомогою їх СОГ-4 охолоджуватиме транспортований газ до заданої мінусової температури, що необхідно для ефективної роботи газотранспортної системи в умовах Крайньої Півночі.

Обладнання спроектоване спеціалістами НВО ім. Фрунзе з урахуванням кліматичних та експлуатаційних особливостей регіону, в якому воно працюватиме.

Аналогів даним ТХА ні в Україні, ні у СНД не існує. В основі агрегатів - відцентрові компресори потужністю 8 МВт, які оснащено принципово новою проточною частиною. Усі ТХА блоково-контейнерного типу, із горизонтальним роз'ємом корпусу, що істотно полегшить їх технічне обслуговування під час експлуатації.

ВАТ "Газпром" - один із найбільших замовників продукції ВАТ "Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе". У 2009 році сумське підприємство виконувало для російської нафтогазової компанії ряд великих замовлень. Зокрема, було виготовлено обладнання для оснащення компресорних станцій "Заполярна", "Синдор", "Мікунь", "Іванівська", "Лукоянівська", "Арська".

ВАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе" входить до Групи компаній "Енергетичний стандарт" і є одним із найбільших у Європі виробників газоперекачувальних агрегатів та комплектних компресорних станцій; відцентрових, вакуумних, хімічних насосів; центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості.

За матеріалами: Укрінформ
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.