Новости Экономика гнаналоги розпорядження

Керівництво ДПА неофіційно розпорядилося встановити максимально можливе податкове навантаження на всі підприємства?

base article image

Перевиконання плану зборів податків пояснюється неофіційним розпорядженням керівництва податкової встановлювати обов'язковість прив'язки збору податків зі всіх підприємств для податкових адміністрацій на всіх рівнях і для всіх видів бізнесу до максимальних показників навантаження на найбільших платників податків галузі.

Про це повідомили джерела у Державній податковій адміністрації.

Так, за словами голови Державної податкової адміністрації Олександра Папаіки, податкова перевиконала план збору податків в червні на 6,5% — зібрано 9,8 млрд. грн., що складає близько 48% зростання у порівнянні з червнем 2009 року. Причину подібного зростання ДПАУ пояснює переглядом бізнесом, особливо великим, своїх доходів і відповідним підвищенням податкового навантаження на підприємство на 2-3%.

При цьому формально податку з обороту в Україні не існує. Проте неформально навіть голова ДПАУ оперує саме цим критерієм.

Хоча практика прив'язки до галузевого коефіцієнта існувала в ДПАУ завжди, шоком для підприємців наразі стали лише масштаби цього явища і те, що на підставі коефіцієнтів розпочато планування робіт усіх місцевих податкових адміністрацій.

Раніше ДПАУ конфліктувала через низький показник податкового навантаження тільки з великими корпораціями.

Проте за три місяці роботи нової влади високий коефіцієнт податкового навантаження з обороту став реальністю для підприємців усіх галузей бізнесу. Неофіційні розпорядження керівництва ДПАУ встановлюють обов'язковість прив'язки збору податків до галузевих коефіцієнтів зі всіх підприємств для податкових адміністрацій на всіх рівнях і для абсолютно всіх видів бізнесу.

За матеріалами: Дзеркало тижня

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.