Новости Экономика румунияморенафтагаз

Румунія дозволила шукати нафту й газ у Чорному морі

base article image

Румунський уряд видав 5 ліцензій на розвідку нафтогазових покладів у Чорному морі.
 

Це перші дозволи на дослідження у тій частині морського шельфу, за яку Румунія сперечалася з Україною. У лютому 2009 року Міжнародний суд у Гаазі поставив крапку багаторічній суперечці між Україною та Румунією щодо морського кордону двох країн у Чорному морі.

У результаті рішення міжнародної інстанції під юрисдикцію Бухареста відійшло майже 80% спірних територій.

Румунські експерти стверджують, що в цьому районі шельфу можуть знаходитися величезні поклади нафти і природного газу, здатні забезпечити енергетичну незалежність Румунії на щонайменше 30 років. Ці ресурси оцінюються приблизно в 70 мільярдів кубічних метрів газу і 12 млн. тонн нафти.

Серед компаній, які виграли тендер румунської державної агенції з корисних копалин, названо російську компанію "Лукойл" у партнерстві з американською "Vanco International". Російсько-американський консорціум здобув право освоїти ділянки надр загальною площею 2000 кв. км території, яку Бухарест відсудив у Києва в Міжнародному суді ООН. Геолого-розвідувальні роботи будуть проводитися в акваторії Чорного моря на глибинах від 90 до 1000 метрів.

Інші дві ділянки були надані для дослідження британсько-румунській групі "Melrose Resources - Petromar Resources", а п’ята була надана голландській компанії "Petro Ventures Bv".

У конкурсі також брали участь американська компанія "Exxonmobil" та румунські "Petrom" і "Rompetrol", однак їхні тендерні пропозиції були відхилені. 

Ліцензії видані на 30 років із можливістю продовження на 15 років у разі виявлення покладів. Компанії зобов'язуються сплачувати від 7% до 13.5% з видобутку.

Філія компанії "Vanco" мала свого часу право на розвідку нафтогазових покладів в українській частині шельфу Чорного моря, але була позбавлена ліцензії рішенням уряду.

Країни регіону покладать великі надії на нові родовища, оскільки хочуть зменшити свою залежність від російських енергоносіїв. Це бажання особливо загострилося після суперечки щодо ціни на газ між Москвою і Києвом взимку 2009 року, а також між Росією і Білоруссю влітку 2010. Подібні суперечки з країнами-транзитерами одразу позначаються на споживачах нафти й газу у Європі.

Загалом у Бухаресті сьогодні видали 20 ліцензій на пошуки нових нафтогазових покладів.
 

За матеріалами: Бі-Бі-Сі
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.