Новости Экономика нацбанкинфляция

Нацбанк проконтролює українську інфляцію

base article image

Найближчим часом Національний банк може кардинально змінити пріоритети проведеної ним грошово-кредитної політики.

Замість підтримки стабільного валютного курсу фінансового регулятору доведеться зайнятися контролем над зростанням цін за допомогою таргетування інфляції. Така норма міститься в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності НБУ», який 5 липня був внесений до парламенту президентом.

У документі пропонується, щоб НБУ підтримував цінову стабільність шляхом збереження низьких темпів інфляції в середньостроковій перспективі 3-5 років (інфляційне таргетування). У той же час в діючій редакції закону написано, що цінова стабільність повинна підтримуватися шляхом збереження стабільного курсу гривні.
Перехід до режиму інфляційного таргетрованія означає, що головним пріоритетом Нацбанку має стати не підтримка стабільного курсу гривні, а утримання інфляції в заданих і заздалегідь озвучених рамках.

Більшість експертів вважають, що і нинішній уряд не захоче проводити більш стриману бюджетну політику, тому керівництво Нацбанку буде і далі намагатися всіляко уникати брати на себе одноосібну відповідальність за темпи інфляції.

Ще однією істотною проблемою для переходу до практики інфляційного таргетування в Україні можуть стати ціни на газ та послуги ЖКГ для населення. «Нацбанку буде складно утримувати інфляцію в будь-яких рамках, поки тарифи на комунальні послуги для населення не будуть приведені до так званого економічно обгрунтованого рівня», - говорить головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан. На думку експерта, за оптимістичного розвитку подій та оперативному вирішенні низки ключових проблем до таргетування інфляції в Україні можуть перейти в кращому разі через 3 роки.


За матеріалами: Дело
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.