Новости Экономика бюджетдефицит

Депутати не захотіли зменшувати дефіцит Держбюджету на 2010 рік

base article image

Верховна Рада України відхилила законопроект "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З

За закон в цілому проголосували 213 депутатів з 423 зареєстрованих в залі, передав кореспондент ГолосUA.

У проекті змін до закону про Держбюджет-2010 пропонувалося зменшити дефіцит державного бюджету на 3,65 млрд. грн., тобто до 4,99% ВВП. Крім того, за результатами виконання державного бюджету за перше півріччя поточного року пропонувалося зменшити доходи бюджету на 13,4 млрд. грн.

У проекті змін пропонувалося зменшити надходження податку на додану вартість на 10 млрд. грн., в тому числі ПДВ із ввезених в Україну товарів – 5,7 млрд. грн.

Надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних сил України пропонувалося розподіляти у таких розмірах: 50% - до загального фонду державного бюджету, 50% до спеціального фонду (2 млрд. грн.). Крім того, пропонувалося 20% надходжень акцизного збору із вироблених в Україні нафтопродуктів і транспортних засобів, акцизного збору із ввезених на територію України нафтопродуктів і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них спрямовувати до загального фонду державного бюджету (1,8 млрд. грн.).

Крім того, пропонувалося скоротити інші надходження спеціального фонду, зокрема податок на додану вартість - на 0,45 млрд грн та податок на прибуток - на 0,45 млрд грн.
Пропонувалося зменшити надходження від приватизації державного майна на 3,65 млрд грн (за 5 місяців надходження склали лише 177 млн. грн., або 1,8% річної суми).
Виходячи із зменшення ресурсу бюджету пропонувалося скоротити видатки державного бюджету у порівнянні із прийнятим 27 квітня 2010 рік Держбюджетом майже на 18,35 млрд. грн., у тому числі:

8,75 млрд. грн. - видатки за рахунок Стабілізаційного фонду (підтримка програм агропромислового комплексу, інвестиційних і інноваційних проектів, вугільної галузі, промисловості, накопичення матеріальних цінностей матрезерву, забезпечення житлом громадян, реалізація програм реформування житлово-комунального господарства та "Питна вода України", соціально-економічний розвиток регіонів, розвиток соціально-культурної сфери). За перше півріччя касові видатки за рахунок коштів Стабілізаційного фонду склали 4,8 млрд. грн., або 16% річної суми;
3 млрд. грн. - трансферти на покриття дефіциту Пенсійного фонду;
2 млрд. грн. - видатки спеціального фонду Міністерства оборони (за рахунок надходжень від реалізації надлишкового озброєння);
1,8 млрд. грн. - видатки на утримання та ремонт доріг загального користування;
1 млрд. грн. - капітальні видатки бюджетних установ;
0,9 млрд. грн. - видатки на погашення простроченої заборгованості з електроенергії видобувних підприємств;
0,5 млрд.грн - додаткові дотації в з державного бюджету місцевим бюджетам;
0,05 млрд. грн. - економія видатків на проведення виборів Президента України;
1,35 млрд. грн. - зменшення дотації на одну корову, наявну на 1січня 2010 року.

Крім того, на проведення виборів депутатів місцевих рад, мерів, сільських і селищних голів за попередніми розрахунками додатково необхідно було б спрямувати близько 1 млрд. грн.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.