Новости Экономика бюджеткодексизменения

Зміни у Бюджетному кодексі мали наблизити український бюджет до євростандарту — експерт (ГОЛОС)

base article image

Зміни у Бюджетному кодексі мали вивести український бюджет на європейський рівень.

ГОЛОС

Про це сказала у коментарі кореспонденту ГолосUA генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Ірина Щербина.  

“Було багато норм, які приводили наш бюджет на рівень, наближений до гарних європейських та міжнародних стандартів”, - зазначила вона.
 
У цілому, за словами фахівця, у новому Бюджетному кодексі планувалося змінити багато статей, за різними напрямками — державний, місцеві бюджети.

“У проекті Бюджетного кодексу було враховано багато пропозицій різних спеціалістів. Наприклад те, що мене тішило — по програмно-цільовому методу бюджетування, у тому числі запровадження цього методу на місцевих бюджетах. Цей метод дозволяє не просто утримувати бюджетні установи, а відслідковувати їх результати, у тому числі й соціальний ефект. Були зміни й по середньостроковому бюджетуванню”, - підкреслила вона.

Разом із тим І. Щербина додала, що поки змінений Бюджетний кодекс не опублікований, коментувати його не варто, бо при його прийнятті враховано численні поправки народних депутатів.

“Загальну оцінку прийнятих до бюджетного кодексу змін треба перенести на час після його офіційної публікації. Ми приймали участь та писали якісь коментарі, коли він опублікований його проект. Але що у результаті прийняте, що залишилося після внесення змін у проект — поки що складно сказати”, - наголосила Ірина Щербина.

Нагадаємо, сьогодні Верховною Радою України ухвалений у другому читанні і в цілому, як Закон, Бюджетний кодекс України. За це проголосували 245 народних депутатів. Також депутати вирішили розділити закон на два закони для підпису. Таким чином, створено закон про Бюджетний кодекс і окремий закон про внесення відповідних змін до інших законів, у зв’язку з прийняттям Бюджетного кодексу України. Крім цього, депутати виключили з Бюджетного кодексу поправку, яка надає Кабміну та місцевим радам вносити зміни в закон про соціальні стандарти. За це проголосували 369 народних депутатів.

І. Носальська  

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.