Новости Экономика аубкодексналоги

Асоціація українських банків наполягає на доопрацюванні Податкового кодексу

base article image

Асоціація українських банків виступила з прагненням активно брати участь в удосконаленні проекту Податкового кодексу.

Про це сьогодні повідомила прес-служба АУБ.

З метою доопрацювання проекту кодексу, в листі до Кабінету міністрів України та Комітету з питань податкової та митної політики, Асоціація українських банків запропонувала створити робочу групу у складі спеціалістів Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Мінфіну, НБУ, ДПАУ, АУБ та комерційних банків.

Серед зауважень, зокрема, АУБ звертала увагу на те, що запропоновані у законопроекті норми щодо адміністрування податків порушують норми Конституції та інших Законів України, надають необмежені права податковим органам при здійсненні перевірок та в частині отримання інформації щодо платників податків, в той час як права самих платників податку, навіть у порівнянні з чинним законодавством, значно обмежені.

Також Асоціація вважає, що запропоновані у проекті зміни до “Кодексу адміністративного судочинства України” позбавляють платника податку права на оскарження рішення суду, коли воно прийняте не на його користь, що є неконституційним та таким, що прямо суперечить принципу рівності сторін перед законом та судом. Окрім цього, АУБ категорично заперечує і проти внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», оскільки зазначена норма суперечить Цивільному кодексу України та Закону України «Про виконавче провадження».

Наголошують в АУБ і на необхідності додаткового обговорення питання оподаткування банківських операцій.
За словами фахівців АУБ, важливим для банків, особливо в умовах фінансової кризи, є формування страхових резервів у податковому обліку, тоді як нормативи формування таких резервів у законопроекті АУБ вважає недостатніми. Одночасно у проекті закону виключені норми чинного закону щодо процедури списання безнадійної заборгованості за рахунок вже сформованого страхового резерву, у зв’язку із чим АУБ наполягає на їх включенні до проекту.
 
Наголошують в АУБ також на неприпустимості покладення на банки додаткових функцій податкових агентів. В АУБ звертають увагу на необхідність визначитися у проекті щодо переліку осіб, які виконуватимуть функції податкового агента, видів заборгованості, щодо яких застосовуються норми цього пункту, дати нарахування таких доходів та джерел сплати податку.

Нагадаємо, сьогодні в парламенті повідомили про те, що Податковий кодекс буде винесений на обговорення, а вже потім прийнятий. Депутати вирішили відкласти проект закону до осені.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.