Новости Экономика ассоциациядоговорпреференції

Входження України в європейську Асоціацію зони вільної торгівлі не надасть преференцій українським компаніям – експерт

base article image

Підписання Україною угоди про входження в європейську Асоціацію зони вільної торгівлі навряд надасть вітчизняним компаніям та підприємствам якихось преференцій

Таку думку висловив керуючий партнер компанії «Da Vinci AG» Андрій Колпаков на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«Ми не можемо із впевненістю сказати, що українські виробники отримають якісь конкретні преференції після підписання угоди про зону вільної торгівлі із даною організацією. В той же час ми можемо із впевненістю говорити, що Норвегія, Ісландія та Швейцарія отримають додаткові преференції при вході на український ринок», - сказав експерт.

За його словами, підписання угоди із європейською Асоціацією зони вільної торгівлі, куди наразі входять Ісландія, Норвегія, Швейцарія, Лігтенштейн, навряд вплине на експорт українських товарів у ці країни.

Експерт наголосив, що три з чотирьох країн мають негативне сальдо з Україною, тобто їх імпорт на територію нашої країни перевищує вітчизняний експорт на територію цих країн.

При чому, як зазначив він, протягом минулого року ця тенденція посилюється.

Разом із тим набагато краще експерт оцінює підписання угоди про зону вільної торгівлі із Туреччиною.

«Турецький ринок демонструє доволі лояльне ставлення до українських товарів і при підписанні ЗСТ - це буде дуже великий подарунок країни для наших металургів. Ви знаєте, що з 2009 року наші металурги мають певні проблеми по доступу на турецький ринок і при підписанні угоди про ЗСТ із Туреччиною ці негативні тренди будуть зняті», - сказав він

Нагадаємо, 26 червня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підписав Угоду про зону вільної торгівлі з Європейською асоціацією вільної торгівлі (ЄАВТ), що об’єднує Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Разом із тим українська влада позитивно оцінює можливість підписання угоди про вільну торгівлю із Туреччиною.

К. Коваленко
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.