Новости Экономика сшадефицит

Дефіцит бюджету США перевищив 1 трлн.дол.

base article image

Дефіцит федерального бюджету США за три місяці до закінчення 2010 фінансового року вже перевищує 1 трильйон доларів.

За даними міністерства фінансів Сполучених штатів, за перші дев'ять місяців фіскального року, тобто до липня, дефіцит досяг 1 трильйона, що на 7,6% менше, ніж за той же період попереднього року.

Оприлюднені дані виявилися кращими за прогнози експертів і учасників ринку. Так, аналітики очікували, що дефіцит бюджету США складе в червні 72,5 млрд дол. Роком раніше цей показник було зафіксовано на позначці 94,3 млрд дол.

При цьому за підсумками 9 місяців 2009-2010 фінансового року, який завершиться в США 30 вересня поточного року, дефіцит американського бюджету становив 1,004 трлн доларів.

Варто зазначити, що в порівнянні з показником попереднього року зафіксовано невелике зниження "дірки" в бюджеті США. Так, за 9 місяців попереднього фінансового року бюджетний дефіцит було зафіксовано на позначці 1,1 трлн дол.

Згідно з оцінками Білого дому, дефіцит американського бюджету за підсумками поточного фінансового року складе 1,56 трлн дол, або 10,6% від ВВП країни. Таким чином, 2009-2010 фінрік стане вже другим роком поспіль, коли в США буде зафіксовано дефіцит бюджету, що перевищує 1 трлн дол.

Деякі американські експерти зауважують, що дефіцит - це тимчасове явище, яке зійде нанівець, після того як ринкові процентні ставки піднімуть вище. Однак інші фахівці заявляють, що уряду необхідно терміново знайти засіб для скорочення дефіциту. Наприклад, фахівці МВФ наприкінці минулого тижня в спеціальній щорічній доповіді, присвяченій економіці США, порекомендували Вашингтону підняти податки, щоб привести бюджетний дефіцит до певного контрольованого рівня.

Раніше президент США Барак Обама заявляв, що величезний дефіцит бюджету США може поставити під загрозу відновлення економіки. Водночас, за його словами, адміністрація вже почала вживати дії зі скорочення витрат із казни.
 

За матеріалами: РБК, РІА-Новини


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.