Новости Экономика промышленностьзростаннятемпи

Українська промисловість продовжує збавляти темпи зростання

base article image

Темпи зростання промислового виробництва впали до 8,9%, погіршивши результат півріччя до 12%.

Про це повідомили у Державному комітеті статистики.

При цьому в переробній промисловості мінімальні темпи розвитку показала харчова галузь - 0,8%, а видобуток паливно-енергетичних корисних копалин виявилася єдиною стагнуючої сферою - падіння на 4,5%.

Експерти прогнозують, що за підсумками року темпи зростання промисловості скоротяться до 8%, так як на неї продовжить негативно впливати погіршення ситуації в металургії.
Обсяг промислового виробництва до попереднього місяця скорочується вже три місяці поспіль - у червні він зменшився на 0,5% після скорочення на 1,8-2,4% у квітні-травні.

Одночасно знизилися темпи росту до аналогічного місяця 2009 року: зростання виробництва в червні склав всього 8,9%, тоді як в будь-якому з весняних місяців він перевищував 12%. В результаті загальні темпи зростання виробництва за підсумками I півріччя впали з 12,6% до 12%.

Єдиною галуззю, яка в I півріччі показала падіння - 4,5%, стала видобуток паливно-енергетичних корисних копалин (у червні скорочення склало 2,7%). На думку аналітика ІК Eavex Capital Дмитра Чуріна, це пов'язано зі зниженням на 13,4% обсягів видобутку компанії "Укрнафта". "У них проблеми з отриманням нових ліцензій на видобуток і розвідку нафти, тому у компанії скорочується кількість свердловин, які можна бурити", - зазначив Д. Чурін.

За підсумками року експерт очікує невеликого зростання - не більше 2%, яке підтримає рішення Нацкомісії регулювання електроенергетики про підвищення ціни газу для населення. "Це шанс для українських видобувачів отримати більше грошей і вкласти їх у видобуток, - сказав він .- Більшого зростання не буде, оскільки обладнання на багатьох підприємствах застаріле і у них немає можливості істотно збільшити видобуток".

Мінімальне зростання серед всіх галузей промисловості у I півріччі показало виробництво продуктів харчування, напоїв і тютюнових виробів - усього на 0,8%. Експерти пояснюють низький зріст ефектом бази порівняння: у січні-червні 2009 року, коли металургія падала, харчова галузь росла. "Споживання залишається стабільним, для зростання галузі немає причин, тому що доходи населення не збільшуються до необхідного рівня", - відзначив аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Олександр Цепенда. У II півріччі він не очікує значного зростання галузі, так як її розвиток залежить від збору врожаю зерна, прогноз якого вже знижено на 4 млн т - до 42 млн т. "Можливо, буде падіння виробництва соняшникової олії, м'ясних і молочних продуктів", - сказав О. Цепенда.

Найбільше зростання показали машинобудування (30,1%), хімія і нафтохімія (21,4%). У металургії темпи зростання все ще високі - 19,1%, але вже швидко знижуються: у червні падіння до рівня травня досягла 11%. "Падіння пов'язане з несприятливою кон'юнктурою і низьким попитом на метали на експортних ринках. В'ялий попит і низька економічна активність зараз спостерігаються в основних країнах-імпортерах української сталі, наприклад в Європі і на Близькому Сході", - сказав аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка. Він підкреслює, що скорочення поставок газу і брак оборотного капіталу призвели до падіння виробництва на підприємствах групи ІСД в червні на 40-45%. До осені експерт прогнозує поступове відновлення попиту на металургійну продукцію і річні темпи зростання виробництва сталі в 12-15%.

Експерт ІК Dragon Capital Олена Бєлан оцінює темпи зростання промислового виробництва в III і IV кварталах в 6% і 4% відповідно, що призведе до скорочення темпів промвиробництва за підсумками року до 8%. За її словами, ключові галузі промисловості не зможуть повністю компенсувати низькі темпи зростання металургії.

За матеріалами: Коммерсант-Украина
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.