Новости Экономика банкинедовіра

Банкам загрожує нова хвиля недовіри - АУБ

base article image

Асоціація українських банків закликає правління Нацбанку відмінити постанову про підвищення вимог до мінімального регулятивного капіталу, оскільки вона загрожує діяльності майже третини діючих банків.

Про це заявив президент АУБ Олександр Сугоняко, передала прес-служба асоціації.

За словами Сугоняка, постанова №273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» ставить у нерівні конкурентні умови сегмент середніх та малих банків, чим може бути спричинена чергова хвиля недовіри до банківської системи.

Відповідно до цієї Постанови підвищені до 120 млн.грн. вимоги до мінімального регулятивного капіталу, до 120-240 млн.грн. - ліцензійні вимоги для капіталу банків для здійснення окремих операцій, та встановлено строк для нарощення капіталу до 01.01.2012 року. Проте найбільше занепокоєння банківської спільноти викликає п.6 Постанови, яким банкам, які не мають регулятивного капіталу у сумі 120 млн.грн., з 16 липня 2010 р. фактично забороняється прийняття нових депозитних вкладів від фізичних осіб. «Це світова новація у банківському регулюванні: під час економічної, інвестиційної, бюджетної кризи запроваджувати «депозитну стелю», а отже обмежити доступ банків до ресурсів2, - зауважив О. Сугоняко.

В АУБ наголошують на невідповідності Міжнародним стандартам банківського регулювання адміністративного підходу у встановленні вимог з нарощення банками капіталу, який застосовується НБУ. За словами Олександра Сугоняка, «у всьому світі рівень капіталізації банку вимірюється через достатність його капіталу для покриття ризиків від банківської діяльності, тобто через дотримання нормативу адекватності капіталу. Мінімальні ж вимоги для отримання дозволу на банківську діяльність, встановлені Європейською банківською директивою №2006/48/ЕС, складають 5 млн. євро, що очевидно менше, ніж 120 млн.грн.»

За даними АУБ, ця заборона на ресурси стосується близько 50 банків (або майже 30% діючих банків), які станом на 01.07.2010 р. не мали капіталу у встановленому НБУ розмірі. А у цілому Постанова ускладнює діяльність понад 80 банкам.

Враховуючи негативний вплив зазначеної Постанови на стабільність банківської системи, а також те, що Нацбанком не було проведено попереднє обговорення проекту цього нормативного акту, АУБ звернулась до керівництва НБУ з проханням скасувати Постанову № 273 та провести її широке обговорення з банківською системою, інвесторами та клієнтами банків.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.