Новости Экономика азаровмвф деньги

Кошти від МВФ уряд вкладе у модернізацію національної економіки - Азаров

base article image

У 2010 році в рамках співробітництва за новою програмою stand-by Україна від Міжнародного валютного фонду отримає два транші на загальну суму близько 3 млрд. доларів.

Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив в ефірі програми «Іспит для влади» на Першому національному телеканалі, повідомили в прес-службі уряду.

Ці гроші Уряд направить на модернізацію національної економіки та стабілізацію фінансової ситуації в країні.

«У поточному році ми отримаємо два транші: один у вересні, а інший на початку грудня на загальну суму приблизно 3 млрд. доларів. Ми плануємо їх спрямувати перш за все на модернізацію нашої економіки», - заявив Микола Азаров.

За його словами, зараз перед урядом стоїть завдання стабілізувати економічну ситуацію в країні, стимулювати внутрішній попит.

«Це робота вітчизняних заводів, підприємств на внутрішній ринок. Тому основна мета отримання кредиту від МВФ – це стабілізація ситуації і використання ресурсів для модернізації нашої економіки».

Микола Азаров підкреслив, шо уряд проводитиме реформи в ключових сферах народного господарства. Це повинно вивести країну з кризового стану і дати імпульс розвитку економіки. Наприклад, модернізація житлово-комунального господарства стимулюватиме розвиток інших галузей - металургії, енергетики, будівництва тощо.

Крім того, на думку глави уряду, сам факт відкритої кредитної лінії від МВФ допоможе Україні залучити додаткові інвестиції, які знову ж таки можна буди направити на розвиток вітчизняної економіки. «Для масштабів України, для масштабів тих проектів, які зараз має Україна, 15 мільярдів доларів - сума не велика. Але вона є тим сприятливим тлом, на якому ми можемо залучити значну кількість інших інвестиційних ресурсів».

Водночас, Микола Азаров зазначив, що у переговорах з місією МВФ Уряд відстоював національні інтереси, і отримані результати є компромісними для обох сторін. «Ці рішення були достатньо складними, але всі вони мали певний баланс. Вони націлені на підвищення самостійності суб’єктів господарської діяльності, на підвищення їх відповідальності».
Прем'єр-міністр нагадав, що МВФ, зокрема, вимагав скоротити фінансування бюджетних видатків: «Йшлося про те, наскільки ми можемо провести ці скорочення. Початкові вимоги стосувалися скорочення на 25 млрд., а ми домовилися скоротити на 16 млрд. Тому ми знайшли такий компроміс, виходячи з внутрішніх реалій, оскільки ми краще знаємо що ми можемо, а на які скорочення не можна йти».

При цьому Микола Азаров зауважив, що ці скорочення ні в якому разі не зачепили соціальних видатків. «Уряд ні на одну гривню не скорочував соціальні видатки. Це захищені статті бюджету, тому Уряд не має права цього робити».
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.