Новости Экономика кредитывалютабанки

Валютні кредити можуть визнати недійсними?

base article image

Українські юристи попередили, що факт підтримання Нацбанком позичальника, що не бажає повертати валютний кредит, стане приводом для перегляду сотень тисяч рішень судів про вилучення майна боржників на користь банків.

Про це експерти заявили українському виданню.

В Апеляційному суді Дніпропетровської області представник НБУ підтвердив, що для видачі валютного кредиту “УкрСиббанк” повинен був отримати індивідуальну ліцензію.

Суд відмовив “УкрСиббанку” у скасуванні аналогічного рішення Нікопольського міського районного суду Дніпропетровської області від 24 лютого, який визнав недійсним кредит, виданий позичальнику для купівлі квартири і заставу за нього.

Це не перший випадок, коли суд не визнає достатнім наявність у банку генеральної ліцензії на видачу валютних кредитів.

Юристи вважають, що рішенням Дніпропетровського суду зможуть скористатися й інші позичальники. Керуючий партнер юридичної компанії "Ольга Демченко і партнери" Ростислав Кравець пояснив, що ст. 61 Господарсько-процесуального кодексу дозволяє не доводити факт, доведений судом іншим: "Коли в Нацбанку щось говорять, це висловлюється особиста думка. Листи теж не є нормативними документами, а інформація в рішенні суду - це встановлений юридичний факт, підтверджений повноважним представником Нацбанку . З цим рішенням юрист може прийти на будь-яке засідання суду і апелювати до встановленого факту ".

Експерти відзначають можливість нової масштабної хвилі позовів до банків. "Складається поганий прецедент. Я вважаю, що це судова помилка", - говорить партнер DLA Piper Олександр Курдидик. "Суди будуть переглядати раніше винесені рішення за нововиявленими обставинами, - підкреслює пан Кравець .- Це буде зроблено в першу чергу з відкриття виконавчих проваджень по стягненню квартир, машин. Якщо до цих пір були тисячі позовів, то будуть сотні тисяч". Партнер “Ernst & Young” Хорхе Інтріаго впевнений, що причиною багатьох позовів є неплатоспроможність клієнтів після девальвації гривні: "Вони, очевидно, зацікавлені в тому, щоб виплачувати тіло кредиту за курсом на момент укладання договору (4,5-5 грн / $), а не на поточну дату (7,9 грн /$)".

Втім, на думку банкірів, ситуація не настільки драматична. "Я взагалі не знаю про рішення цього суду, - заявив голова правління “УкрСиббанку” Сергій Наумов .- Ми практично всі суди виграємо". "

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.