Новости Экономика гривнанедооцінена

Українська гривня - одна із найнедооцінених у світі

base article image

Українська валюта недооцінена на 51% і є другою за недооціненістю валютою в світі.

Таке дослідження оприлюднив американський журнал The Economist, оновивши принцип проводження свого дослідження - індекс Біг Мака.

Індекс Big Mac розраховується на основі ціни відомого гамбургера в ресторанах McDonald's в різних країнах. За основу береться ціна біг маку в США, де він коштує 3,73 долара. Якщо в якійсь країні біг мак дорожче, значить валюта цієї країни переоцінена, якщо ж менше (як у випадку з Україною), значить місцева валюта недооцінена і курс долар у цій країні має бути нижчою.

В Україні "біг мак" коштує 14,5 гривень, тобто 1,84 долара. При курсі долара в 7,9 грн., Національна валюта недооцінена на 51%. «Значить долар в Україні має коштувати 3,88», - сказано в досліджені.

За "біг мак" в Росії цього року доведеться віддати 2,34 долара (71 рубль), так що за індексом виходить, що "правильний" курс російської нацвалюти повинен становити близько 19 рублів за долар.

При цьому найдорожче "біг мак" коштує у Швеції - 6,56 долара, що майже в 1,8 рази більше, ніж у США, а дешевше всього в Аргентині - 1,78 долара.

У список країн з переоціненою нацвалютою входять Швейцарія (за "біг мак" там просять $ 6,19 за гамбургер), Бразилія ($, 91), Данія ($ 4,9), Колумбія ($ 4,39), країни єврозони ($ 4,33 ), Канада ($ 4), Туреччина ($ 3,89) і Австралія ($ 3,84).

Найбільша недооцінена нацвалюта відразу після Аргентини - в Україні ($ 1,84). Далі йде Шрі-Ланка ($ 1,86), Гонконг ($ 1,9) і Китай ($ 1,95).

За матеріалами: Дело
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.