Новости Экономика торговляснгзона

До 2013 року Україна повинна побудувати зону вільної торгівлі з СНД - заступник міністра економіки

base article image

Головним завданням середньострокового періоду для міністерства економіки України на 2011-2013 роки визначено розвиток торговельно-економічного співробітництва на засадах повномасштабної зони вільної торгівлі між Україною і країнами СНД, подальшої лібералізації торговельних режимів та мінімізації перешкод у просуванні українських товарів на ринки країн СНД.

Про це сьогодні заявив заступник міністра економіки України Валерій Мунтіян на брифінгу, повідомила прес-служба Кабміну.

За словами Мунтіяна, реалізується також розгорнута програма дій у напрямку розвитку економічних відносин на основі зобов’язань, узятих Україною в рамках вступу до СОТ. Ведеться робота над розробкою та впровадженням механізмів державної підтримки експорту.

Новим Урядом було здійснено комплексну оцінку стану співробітництва за цим напрямом, що на сьогодні є і в найближчій перспективі залишатиметься стратегічним, з огляду на те, що саме до країн СНД експортується головним чином продукція з високим ступенем переробки. При цьому, незважаючи на вплив світової кризи, її частка залишається високою (понад 50 %).

В умовах світової фінансової кризи саме ринок СНД, як за його обсягом, так і за його часткою в експорті України, став опорою для національних товаровиробників. Так, якщо у 2008 році частка Європи в українському експорті становила 29,5%, то у 2009 році вона знизилася до 25,9%, у той час, як частка країн СНД становила відповідно 34,6% у 2008 році і 33,9% у 2009 році, а за підсумками січня-травня 2010 року відповідно 25,8% і 35,1%.

Активізація торговельно-економічних відносин з країнами СНД позитивно відобразилася і на показниках торгівлі. Зокрема, експорт товарів до країн СНД за січень-травень 2010 збільшився на 39,8% (порівняно з аналогічним періодом 2009 року), в той час, як експорт України в цілому за цей період збільшився на 31,4%. При цьому найбільше зріс експорт товарів до Російської Федерації (на 68,2%) та до Білорусі – на 40,7%.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.