Новости Экономика апкинвестиции

У 2010 році розмір інвестицій в АПК України складе 10 млрд. грн.

base article image

В Україні загальний обсяг інвестицій в агропромисловий комплекс (АПК) у 2010 р. складе 60 млрд грн.

Про це повідомив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.

За його словами, інвестиції в АПК будуть у 2010 р. на рівні минулого року - близько 20 млрд грн в основний капітал.

"На рівні 20 млрд грн - прямих іноземних інвестицій. Плюс IPO буде, я думаю, на рівні 30 млрд грн. Інвестицій загалом, враховуючи внутрішні інвестиції, в цьому році будуть досить вагомі - біля 60 млрд грн. Динаміка інвестування в АПК достатньо задовільна", - сказав міністр.

Водночас він зауважив, що за підрахунками українських і іноземних аналітиків, інвестиції, яких вимагає АПК, обраховуються приблизно на рівні 20 млрд дол.

"І зрозуміло, що держава самостійно неспроможна виділити таку кількість коштів для інвестування в агропромисловий комплекс", - сказав М.Присяжнюк.

"Якщо подивитися, що відбувалося за попередні 18 років, ми бачимо, що в АПК надійшло у цей період біля 2,5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій. Звичайно, якщо брати в обсягах прямих іноземних інвестицій всю економіку, це складає біля 7%. Але ми чітко розуміємо, що перші роки - навіть років 14, інвестиції в АПК, фактично, не йшли. На сьогоднішній день обставини на світовому ринку продуктів харчування і на внутрішньому ринку склалися так, що АПК став привабливим для інвестицій", - зазначив міністр.

Він також зауважив, що у першому півріччі 2010 р. спостерігається тенденція збільшення інвестицій у сільське господарство.

За матеріалами: РБК-Україна  

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.