Новости Экономика правительствояйця

Виробники просять Азарова встановити мінімальні ціни на яйця

base article image

Виробники яєць вимагають від уряду ввести мінімальні ціни на свою продукцію. Таким чином вони намагаються вплинути на лідера ринку - компанію "Авангард" Олега Бахматюка, яка, незважаючи на вкрай низькі ціни, показує більш ніж 30-процентну виробничу рентабельність. Експерти сумніваються в тому, що Кабмін буде сприяти підвищенню середньоринкової ціни.

"Більшість українських виробників яєць знаходяться на межі зупинки", - йдеться в повідомленні Союзу птахівників України - галузевого об'єднання 78 птахівницьких підприємств (у їхньому числі "Миронівський хлібопродукт", птахокомбінат "Дніпровський", "Ландгуд Україна"). "У більшості підприємств собівартість виробництва складає 4,7 грн. / десяток, а "Авангард" відпускає свою продукцію по 1,7 грн. / десяток. Щоб не зупиняти виробництво, його конкуренти змушені торгувати нижче собівартості, - зауважили в заяві. - Завдяки доступу до дешевих кредитних ресурсів холдинг домагається зупинки виробництва підприємств-конкурентів, щоб після банкрутства придбати їхні активи за низькою ціною". У Союзі птахівників вважають, що уряд має встановити мінімальні ціни на курячі яйця, і вже направили відповідне звернення до віце-прем'єра з питань агропромислового комплексу Віктора Слаути, міністра агрополітики Миколі Присяжнюка, а також в Антимонопольний комітет.

Агрохолдинг "Авангард" об'єднує 19 птахофабрик, 6 комбікормових заводів і підприємство з виробництва сухих яєчних продуктів. Виручка в 2009 році склала $ 319 900 000, EBITDA - $152,1 млн. Частка на ринку яєць - 39% в натуральному вираженні. 21,7% акцій компанії котируються на Лондонській фондовій біржі, інші належать колишньому заступнику голови правління "Нафтогаз України" Олегу Бахматюку.

В "Авангарді" пояснюють низькі оптові ціни сезонним чинником - влітку кури несуть більше яєць, і пропозиція традиційно вище. "Заява Союзу птахівників викликано прагненням вести конкурентну боротьбу нечесними методами", - сказали в прес-службі холдингу. Отримати коментарі пана Слаути і в Мінагрополітики вчора не вдалося. В АМКУ звернення виробників яєць ще не отримали.

Союз птахівників не вперше заявляє про демпінг з боку великих виробників на ринку яєць, пояснив керівник аналітичного відділу консалтингової компанії ААА Марія Колесник: "У відповідь уряд жодних дій не вживав, він не зацікавлений в підвищенні цін і зростанні інфляції". Крім того, довести, що "Авангард" дійсно продає продукцію нижче собівартості, буде непросто, вважає пані Колесник. "В цьому випадку у холдингу була б від'ємна рентабельність, а він під час розміщення на Лондонській біржі в квітні повідомив, що вона становить 35%, - погоджується аналітик BG Капітал Дмитро Ушенко. - Це значно вище, ніж середня рентабельність інших виробників, у яких немає власних потужностей з виробництва комбікорму, інкубації яєць ".

За матеріалами: Коммерсант-Украина

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.