Новости Экономика банкубытки

“Родовід Банк” збільшив свої збитки

base article image

Націоналізований “Родовід Банк” в першому півріччі збільшив збиток до 3,76 млрд. грн., підтвердивши цим свій статус найбільш проблемної кредитної установи. Втім, його збитковість викликана не тільки великими відрахуваннями в резерви, але й майже дворазовим перевищенням процентних витрат над доходами. Для отримання прибутку від операційної діяльності учасники ринку радять Родовід Банку в стислі терміни покращити якість кредитного портфелю і відмовитися від дорогих депозитів.

Рекапіталізований державою “Родовід Банк” в II кварталі підтвердив свій статус найбільшого українського банку за розміром збитку (у минулому році склав 4,22 млрд грн), наростивши його на 580 млн. грн. - до 3,76 млрд. грн. за перше півріччя, про це йдеться оприлюдненому звіті. На відміну від інших збиткових установ, негативний результат “Родовід Банку” викликаний не тільки великими витратами на формування резервів - 2,96 млрд. грн., а й нерентабельністю операційної діяльності. Без урахування зростання резервів його збиток склав би 802,5 млн. грн. через великі процентні витрати.

Депозитний портфель “Родовід Банку” станом на 30 червня майже вдвічі перевищував кредитний - 9,24 млрд. грн. і 5,23 млрд. грн. відповідно. Такий розрив з'явився через те, що в банк були переведені депозити фізичних осіб “Укрпромбанку” у розмірі 7 млрд. грн., і частина вкладів клієнти продовжили на новий термін. При цьому резерви під кредити продовжували зростати - з 57% у першому кварталі до 63% в другому, що пояснює зниження майже у два рази оплати клієнтами відсотків по позиках у порівнянні з першим півріччям 2009 року - до 420 600 000 грн. При цьому банк виплатив у вигляді відсотків за депозитами у цьому році в два рази більше - 925 200 000 грн. Отримати коментарі його тимчасового адміністратора Миколи Онищенко вчора не вдалося.

Учасники ринку говорять, що у “Родовід Банку” є можливість почати отримувати прибуток від операційної діяльності. Для цього необхідно повернути дорогі депозити або залучити дешеві кошти НБУ для кредитування. Однак для одноразового повернення вкладів буде потрібно багато коштів, а в НБУ відмовилися від надання дешевих стимулюючих позик . "У банку досі немає чіткого управління, тому для вирішення проблеми потрібно навести порядок у кредитному портфелі та класифікувати його. “Нацбанк повинен вимагати від нового правління програму виходу у прибуток, - говорить голова правління банку “Хрещатик” Дмитро Гриджук .- Якщо процентні витрати перевищують доходи, то дорогі пасиви необхідно замінити на більш дешеві”. Зараз ставки по річних депозитах “Родовід Банку” в гривні досягають 19%, в доларах - 11%, у євро - 9%. За даними компанії “Простобанк консалтинг”, ринкові ставки по депозитах нижчі на 4-5%.

Установі також варто залучити нових клієнтів. “Якщо в банк перевести рахунки державних підприємств і зайнятися їх обслуговуванням, це може виправити ситуацію. Хоча це тривалий і складний процес, - вважає начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банк Україна Олександр Печерицин .- Банк може активніше кредитувати за рахунок депозитів, може знизити по них ставки і почати повертати їх, але для цього знадобляться кошти”.

За матеріалами: Коммерсант-Украина


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.