Новости Экономика

Азаров пояснив чому відмовитися від „харківських обіцянок” було неминучим (додано ГОЛОС)

base article image

В уряді запевняють, що підвищення вартості газу для населення було неминучим.

Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров на брифінгу в Кабінеті Міністрів, відповідаючи на закид журналіста про те, що після підписання харківських угод він обіцяв, що знижка на російський газ дозволить не підвищувати вартість газу для населення і дозволить вкладати заощаджені кошти в розробку нових газових родовищ, передав кореспондент ГолосUA.

ГОЛОС

„Візьміть листок і порахуйте. Згідно угоди, яку ми уклали в Харкові ми отримали зниження ціни на газ 100 на 1000 кубометрів. Що це означало? Базова ціна була 330 доларів у першому кварталі, 350 у другому, 369 – у третьому, і 389 – у четвертому. Тепер відніміть 100 доларів, але знову ж таки зростання ціни, яке заклав попередній уряд ми не уникнули. Всі це зрозуміли чи до когось це не дійшло? Чи можливо я незрозуміло кажу?”, – обурився урядовець. 

За його словами, перед владою була дилема: „підписувати харківські угоди чи купувати газ майже по 400 доларів”. 

„Що робитимуть металурги при ціні газу в 400 доларів? Зупиняться. Хіміки відразу закриються. А що з боргами «Нафтогазу» робити, житлового господарства і зі всі тим безладом, який існував в країні? ЖКГ винне “Нафтогазу” 8 мільярдів гривень. Де брати ці гроші? Може, нам Росія їх подарує? Що з цим було робити? Візьміть олівець, чистий аркуш паперу і порахуйте. Дуже прості розрахунки…”, - підсумував він.

Водночас, М. Азаров запевнив, „що світло в кінці тунелю є”. „Дивіться, цей рік „Нафтогаз” вже закінчить зі збитками у 10 мільярдів гривень, а минулого року було 50. Зрозуміло, що звичайну людину це, можливо, не гріє, але звичайній людині ми говоримо однозначно – ці гроші все-одно б з вашої кишені забрали, цю різницю б все одно забрали рано чи пізно, бо іншої кишені нема. Тому ми повинні навести лад у розрахунках, ми все поставимо на свої місця”, - резюмував він.

А. Береза 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.