Новости Экономика ндсаграрии

Аграріїв змусять платити ПДВ

base article image

Верховна Рада може скасувати закон щодо звільнення аграріїв від ПДВ, який діє вже протягом одинадцяти років.

Відповідний урядовий законопроект, який повертає ПДВ для аграріїв, у четвер був зареєстрований у Верховній Раді.

У разі його схвалення надходження до держбюджету можуть зрости приблизно на три мільярди гривень, підрахували експерти. У той же час це спровокує зростання цін на сільгосппродукцію в середньому на 10%, упевнені вони.

Розроблений урядом законопроект №7016, який вчора був внесений у Верховну раду, передбачає виключення із закону "Про держпідтримку сільського господарства" норми про звільнення виробників сільгосппродукції від сплати ПДВ. Документ вже погоджений з Мінфіном, ДПАУ, Мінекономіки, Мін'юстом і Держкомпідприємництва, наголошується в пояснювальній записці.

Аграрії не платять ПДВ з 1999 року. "Саме завдяки цьому сільськогосподарської галузі вдалося вижити і встати на ноги, - запевнив гендиректор агрокомпанії 'Укрзернопром Агро' Євген Ленг. - До того, як ця норма була схвалена, агросектор в країні не розвивався".

Враховуючи, що останні два роки через кризу аграрії були змушені торгувати сільгосппродукцією за низькими цінами, а в нинішньому році через погані погодні умови отримали малий урожай, це дуже несвоєчасне рішення, зауважив Є. Ленг.

За оцінками експертів, в нинішньому році до продовольчої пшениці можна буде віднести не більше 35% пшениці (для порівняння: у 2009 році - 40-50%). У багатьох країнах, зокрема в ЄС і США, сільгоспвиробники мають спеціальний режим оподаткування, підкреслив Є. Ленг.
У випадку схвалення ініціативи щорічні надходження до держбюджету можуть зрости приблизно на 3 млрд грн, підрахував голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич. Крім того, скасування пільгового режиму оподаткування - це одна з вимог МВФ, додав президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко.

При цьому І. Томич наголосив, що повернення ПДВ погіршить фінансове становище всього агросектору, особливо невеликих фермерських господарств, які будуть змушені піти з ринку: "Збільшення податкового навантаження неминуче призведе до подорожчання всіх продуктів харчування в країні - ціни на сільгосппродукцію зростуть у середньому на 10% ".

Спроби скасувати пільговий режим оподаткування для сільгоспвиробників робилися вже кілька разів. З такою ініціативою, за словами І. Томича, виступав, зокрема, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник. "Але Верховна рада прислухалась до громадських організацій і відхиляла законопроект", - відзначив він.

Про відмову підтримувати ініціативу вчора заявив народний депутат Партії регіонів Віктор Бондаренко. "Користь для бюджету буде незначною, але поставить в складні умови аграріїв, які виявляться без коштів на лізинг сільгосптехніки, закупівлю добрив", - сказав він. "Не може бути й мови про підтримку ініціативи, яку уряд розробив у рамках принизливих вимог МВФ, але яка б'є по агросектору, - заявив народний депутат Компартії Леонід Грач .- Я впевнений, що наша фракція буде голосувати проти - ми не піднімемо руку на вимираючі село ".
 

За матеріалами: Коммерсант-Украина 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.