Новости Экономика гривнавалюта

Українці повинні зберігати гроші в національній валюті — експерти

base article image

Вже до кінця року національна валюта України може потіснити долар і євро.

Про це сказав член ради промисловців та підприємців при Кабінеті Міністрів України Віктор Лисицький на прес-конференції, передає кореспондент ГолосUA.

"Є передумови для значної стабілізації гривні ... Так що зберігайте гроші в гривнях, а в доларах - лише на той випадок, якщо припускаєте ними скористатися за кордоном", - сказав він.

При цьому експерт додав, що "бігати за іноземною валютою не потрібно - потрібно любити свою. "А те, що такі передумови є і гривня буде зміцнюватися - це цілком прогнозовано", - заявив В. Лисицький.

З такою думкою погодилася провідний дослідник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олександра Бетлій. "Ми не очікуємо дисбалансу. Навпаки, до кінця поточного року варто очікувати фіксованого валютного курсу. Істотних стрибків у відношенні долар - гривня спостерігатися не буде", - сказала вона.

 Що стосується євро, ситуація з цією валютою, за словами експерта, буде залежати від ситуації на європейському ринку. При цьому О. Бетлій зазначила, що восени рівень інфляції складе 9,7%, а до кінця року - 10,8%. Відбудеться це у зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, в тому числі, підвищення тарифів на природний газ для населення, пояснила експерт.

О. Каретнікова
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.