Новости Экономика деньги мвф

Грошима МВФ Україна може погасити борг перед Росією- експерт

base article image

Грошима МВФ Україна буде погашати борг перед Росією.

Про це зазначила провідний дослідник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олександра Бетлій на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

"Кредит, який надав Україні російський банк ВТБ, короткостроковий. Швидше за все, вже до кінця року він буде погашений, на що частково і підуть гроші траншу МВФ", - припустила Олександра Бетлій.

При цьому вона звернула увагу на те, що рівень валового боргу в Україні знаходиться в безпечних межах й істотних девальвацій не очікується.

"У будь-якому випадку для того, щоб успішно розрахуватися із зовнішніми боргами, в тому числі з Росією і МВФ, уряд повинен провести низку структурних реформ. Нам необхідно нарощувати дохідну частину бюджету через підвищення експортного здібності. Для цього потрібні істотні структурні реформи, які складаються не тільки з реформування газового ринку", - заявила експерт.

Вона нагадала, що меморандум між Україною і МВФ підписаний на 29 місяців, і за його умовами Україна протягом трьох років може виплачувати не тіло боргу, а тільки відсотки.

О. Каретнікова
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.