Новости Экономика тецмодернизация

Модернізація Дарницької ТЕЦ обійдеться у 2 мільярди гривень

base article image

Програму по будівництву парогазових установок на Дарницькій ТЕЦ, що дозволить економити тепло, обіцяють підготувати до кінця серпня.

Про це заявив голова правління ТЕЦ Юрій Коляда.

Станція хоче до 2020 року провести реконструкцію і збільшити встановлену потужність ТЕЦ за рахунок будівництва трьох блоків парогазових установок потужністю по 47 МВт кожен. Судячи з характеристик, йдеться про установки фірми Siemens.

Суть технології в тому, що продукти згоряння газової турбіни йдуть у паровий котел-утилізатор. Таким чином, тепло використовується двічі, й загальний ККД з виробництва електроенергії перевищує 55% — замість поки що звичних 33—35%. З огляду на те, що на теплоцентралі відпрацьованим теплом потім гріють воду для теплопостачання, то коефіцієнт використання взагалі перевищує 90%. Технологія широко застосовується у світі, але в Україні таких блоків іще немає.

Власне, на «Дарниці» про це говорять уже років п’ятнадцять. Технологію «пробивали» ще попередники нинішніх власників теплоцентралі — канадці з компанії Northland Power. Тепер цю тему знову підняли на щит.

Поки що було заявлено, що програма модернізації розрахована на 15 років і обійдеться приблизно в 2 млрд. гривень. Для її реалізації пообіцяли залучити «інвестиції, кошти акціонерів та інші джерела».
При цьому окупність проекту, за словами пана Коляди, становитиме в середньому від трьох
до п’яти років. Останні цифри в нормальній обстановці сумнівні: окупність таких проектів зазвичай років 10—15.
Тож саме інші джерела, схоже, якраз і стануть основними, і за їх рахунок справді можна відбити гроші років за п’ять. Йдеться про вибивання спецтарифу. Чим, власне, вже зайнялися. Заявлено, що частину суми хочуть одержати як цільову надбавку на електроенергію.

Місто обіцяло підтримати проект. Цього тижня перший заступник голови Київської міської держадміністрації Олександр Попов заявив, що застосовувані нині на Дарницькій ТЕЦ процеси «є технологіями минулого сторіччя» і що столиця «сприятиме залученню коштів для реконструкції й допоможе у веденні переговорів з інвесторами».

За матеріалами: Дзеркало тижня 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.