Новости Экономика жильекредитукраина

Українцям не по кишені купувати житло в кредит

base article image

Населення України і досі не може дозволити собі придбати квартиру через дороговизну кредитів, незважаючи на поповнення пропозицій банків щодо іпотеки,

Про це заявив директор департаменту продуктів для приватних клієнтів «Райффайзен Банку Аваль» Євген Дем'янов.

Банкіри вважають, що для кардинальної зміни ситуації ставки по іпотеці повинні знизитися мінімум до 15-16% річних. «Це той рівень процентних ставок, який психологічно прийнятний для позичальників. Та й з економічної точки зору іпотека під 25-30% - це мало реально, її просто майже ніхто не потягне », - пояснив експерт.  

На даний момент понад 20 банків пропонують зараз іпотечні продукти, проте попиту з боку населення як і раніше немає, основна причина — дорого.

Голі цифри статистики говорять, що в Україні активно відроджується іпотечний ринок. Якщо на початку року тільки сім фінустанов декларували готовність видавати кредити під заставу нерухомості, то вже в липні їх кількість досягла 18. Ще шість банків пропонували позики на покупку житла, що будується, але тільки в тих будинках, де вони ж виступають інвестором.

Разом із збільшенням числа банків, готових видавати кредит, знижувалися і ставки: якщо в січні середня вартість іпотеки становила 28,7% у гривні, то до липня вона знизилася до 23,8%.

Проте банки, як і раніше висувають до позичальників жорсткі умови. Початковий внесок - 30-50%, офіційно підтверджене джерело доходу, при цьому сумарні грошові надходження позичальника повинні як мінімум в 1,5 рази перевищувати розмір щомісячного платежу за кредитом. На 30 років іпотеку вже ніхто не видає, максимум, який зараз обіцяють банки, - 15-20 років.

Всі ці фактори призводять до того, що особливої активності на іпотечному ринку поки що немає. З одного боку, мало хто погоджується брати кредит під 23-25% річних, з іншого - банкам зараз дуже важко догодити. Наприклад, для того щоб придбати недорогу однокімнатну квартиру в спальному районі Києва ($ 50 тис.), потенційному позичальникові необхідно мати в запасі 170-200 тис. грн., А також офіційну зарплату не менше 8-9 тис. грн.

У неофіційних бесідах ріелтори стверджують, що якщо в Києві за місяць вдається продати 200-300 квартир, то кількість угод за участю банків можна перерахувати на пальцях однієї руки. «Банки бояться кредитувати і дуже ретельно оцінюють потенційних клієнтів, а ті, у свою чергу, не хочуть брати кредити за такими ставками», - пояснив ситуацію на ринку керуючий партнер Українського правового будинку Роман Швед.

За словами члена правління банку «Кредит Дніпро» Олени Безуглої, очікувати зниження ставок з іпотечного кредитування до рівня 15-18% можна до літа 2011 року. «Поетапне заміщення дорогих залучених ресурсів більш дешевими дасть можливість банкам запропонувати своїм клієнтам адекватне фінансування», - зауважила вона.

За матеріалами: Дело

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.