Новости Экономика аграрииэкспортзерно

Українським аграріям вже неофіційно перешкоджають експортувати зерно, – АСУ (ГОЛОС)

base article image

Українським аграріям вже неофіційно перешкоджають експортувати зерно.

Про це голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«З невідомих нам причин різні органи державної влади, причому на найвищому рівні це не коментується - не вводиться офіційна заборона на експорт та квотування, такі, як митниця та залізниця, вже створюють перешкоди для експортерів зерна, а ті, в свою чергу, перестали закуповувати зерно у товаровиробників», - наголосив він.
ГОЛОС

Таку ж заяву зробив і генеральний директор «Укрзернопром АГРО» Євген Ленг.
«Декілька днів діяла усна заборона на залізниці дорозі на прийом пшениці на відвантаження у портах. Два дні залізниця не приймала пшениці, а лише заявки на відвантаження. Навіщо це митниця робить ми можемо лише здогадуватися. Моє припущення, що це нецивілізовані спроби закрити експорт, не закриваючи його офіційно», - підкреслив він.

За словами, Г. Новікова такі «невмілі дії чиновників» призведуть до того, що ціни на зернові впадуть на 300 – 400 гривень за одну тону.
«Нам треба десь 5 мільйонів тон зерна для країни, так от через ці 5 мільйонів ми не дамо експортувати 15 мільйонів і знизимо ціну на 400 гривень за тону. Втрати товаровиробників легко порахувати – десь біля шести мільйонів гривень», - підсумував Г. Новіков.

А.Береза
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.