Новости Экономика зерноэкспортправительство

Прикордонників та залізничників покарають за перешкоджання експорту зерна

base article image

Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко вимагатиме покарати Держмитслужбу та Укрзалізницю за перешкоджання екпорту зерна.
 

Про це він сьогодні заявив під час наради, на якій обговорювалися випадки перешкоджання експорту зерна з боку деяких органів державної влади, повідомили в прес-службі Кабміну.
 

С.Тігіпко також повідомив учасникам наради, що вимагатиме покарання винних у створенні перешкод, які гальмують розвиток підприємницької діяльності. «Відповідальність бізнесу і влади має бути взаємною. Якщо за ухилення від сплати податків передбачена кримінальна відповідальність, то до такої ж відповідальності треба притягати і посадових осіб, дії яких завдають величезних збитків бізнесу та державі», - наголосив урядовець.
 

За словами С.Тігіпка, валовий збір зерна у цьому році очікується на рівні близько 40 млн. тонн. Враховуючи перехідні залишки близько 6 млн. тонн, Україна повністю забезпечує внутрішні потреби держави та має можливість експортувати 17 млн. тонн зерна.
 

«Жодних економічних підстав для перешкоджання експорту зерна немає», - переконаний Сергій Тігіпко. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що останні неправомірні рішення Держмитслужби та Укрзалізниці призвели фактично до блокування експорту зерна.

«Внаслідок таких протиправних дій зазнають збитки виробники та експортери сільськогосподарської продукції, погіршується підприємницький та інвестиційний клімат в країні, що негативно впливає на міжнародний імідж держави», - зазначив урядовець.
 

Сергій Тігіпко звернув увагу на те, що саме нині склалася сприятлива кон’юнктура для продажу українського зерна. «Гальмуючи сьогодні експорт зерна, чиновники позбавляють селян зароблених ними грошей», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.
 

Відповідні листи за підписом Віце-прем’єра з вимогою терміново припинити правове свавілля уже розіслано органам державної влади (у тому числі – й Генеральній прокуратурі України). Сергій Тігіпко закликав також представників бізнесу, громадських професійних об’єднань підприємців та галузевих структур повідомляти Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України про будь-які факти адміністративного втручання та обмеження підприємницької діяльності.
 

Через незаконне обмеження урядом експорту зерна Україну можуть виключити зі Світової організації торгівлі.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.