Новости Экономика приватизация укртелеком

"Укртелеком" готують до продажу

base article image

Фонд державного майна почав підготовку до приватизації "Укртелеком".

Відомство розіслало кільком міністерствам і відомствам запити з приводу їхнього бачення умов приватизації держкомпанії.

Зокрема, фонд направив такі звернення до Мінтрансзв'язку, Національної комісії регулювання зв'язку (НКРЗ), Мінфіну і Мінекономіки.

У запиті Фонду держмайна прописані стандартні пункти конкурсних умов приватизації державних об'єктів, наприклад погашення заборгованості із зарплат, дострокове виконання кредитних зобов'язань, збереження робочих місць, збереження профілю діяльності, необхідність проведення модернізації виробництва.

Передбачається, що за кожним із цих пунктів відомства та міністерства дадуть фонду свої пропозиції і терміни, після чого ФДМ зможе затвердити умови проведення конкурсу.

У прес-службі відомства відзначили, що з датою оголошення конкурсу у фонді ще не визначилися.

На своєму останньому засіданні Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ), вже визначилася зі своєю позицією щодо умов приватизації компанії.

За словами голови НКРЗ Володимира Олійника, комісія вирішила, що власники компанії повинні зобов'язати зберігати профіль роботи підприємства, а точніше, всі напрямки діяльності, протягом 5 років після продажу.

Пункт номер два - компанія повинна буде протягом трьох років надавати свої вузли спеціального зв'язку для роботи послуги виклику екстрених служб "112".

Також комісія запропонувала свої умови ліквідації черги на стаціонарні телефони, тобто параметри "соціального навантаження" на підприємство.

За словами Олійника, протягом п'яти років після продажу компанія повинна щорічно вводити в експлуатацію не менше 150 тис. номерів, з них - не менше 50 тис. у сільській місцевості.

Крім того, НКРЗ вирішила, що "Укртелеком" повинен продовжувати виконувати функції єдиного національного центру управління мережами телекомунікацій України до того моменту, поки такий центр не буде створено Мінтрансзв'язку.

Передбачається, що такий центр буде курирувати питання управління номерним ресурсом і маршрутизації трафіку, і йому будуть підкорятися всі національні оператори.

Останні заяви держчиновників з приводу перспектив приватизації «Укртелекому» цього року були вельми суперечливими.

Так, 22 червня перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що уряд до вересня поточного року не планує виставляти на продаж держпакет акцій держкомпанії.

За матеріалами: Дело
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.