Новости Экономика пенсиярозмір

Розмір пенсій необхідно обмежити — експерт

base article image

Уряд має встановити максимальну межу пенсій, а також обмежити виплати спеціальних пенсій.

Таку думку озвучив перший заступник міністра праці та соціальної політики у 2005-2010 роках Павло Розенко на прес-конференції у столиці, передав кореспондент ГолосUA.

На його думку, для того, щоб зменшити дефіцит бюджету Пенсійного фонду, необхідно встановити обмеження для максимальних пенсій — на рівні 10 прожиткових мінімумів.

“Встановлення максимальної межі пенсій — хай це буде на рівні 10 прожиткових мінімумів, оскільки в солідарній пенсійній системі не можуть бути пенсії 10-30 тис. грн, тому що людина протягом року, працюючи на відповідній державній посаді не сплачує стільки внесків, щоб отримувати пенсію в 30 тис. грн”, - сказав П. Розенко.

Крім того, він зазначив, що наразі в Україні понад 3 млн людей претендують на спеціальні пенсії і понад мільйон отримують такі пенсії. На думку фахівця, ці люди повинні сплачувати збільшені пенсійні внески — не 3%, а щонайменше 10%. “Людина повинна мати альтернативу: або сплачувати 3% і після виходу на пенсію отримувати пенсію згідно закону, або сплачувати 10% і отримувати спеціальну пенсію, призначену відповідним законом”, - зазначив експерт.

М. Мамаєва
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.