Новости Экономика страйкгзк

Працівники Полтавського ГЗК почали страйк

base article image

Кілька сотень працівників Полтавського гірничо-збагачувального комбінату почали страйк, вимагаючи підвищення заробітних плат, повідомили 3 серпня представники профспілки і самої компанії.

За інформацією Ferrexpo, що контролює ГЗК, страйк поки не привів до значного зниження обсягів виробництва окатишів і залізорудного концентрату - основної продукції підприємства, розташованого в Полтавській області.

Представник компанії, основним акціонером якої є бізнесмен Костянтин Жеваго, заявила, що підприємство "має намір врегулювати цю проблему як можна швидше".

У свою чергу незалежна регіонально-галузева профспілка "Народна солідарність" повідомила, що з 1 серпня працівники декількох спеціальностей - буровики, бульдозеристи, екскаваторники - різко загальмували роботу.

3 серпня представники робочого колективу підприємства, на якому працює близько 5880 осіб, зустрілися з чиновниками Полтавської обладміністрації, які запропонували створити погоджувальну комісію за участю робітників, адміністрації підприємства і обласної влади.

"Присутні на зустрічі представники профспілки заявили, що, враховуючи викликане акцією протесту зниження вироблення працівниками кар'єра, існує небезпека позбавлення робочих премії. Як забезпечувальний захід перед початком переговорів вони вимагають від адміністрації підприємства в односторонньому порядку підвищити заробітну плату і готові почати переговори як тільки буде підписаний відповідний наказ ", - говориться в повідомленні профспілки.

У переліку вимог профспілки - подвоєння з нинішніх 4000 гривень середньої заробітної плати, перегляд норм безпеки праці та повернення права на пільгове пенсійне забезпечення.

Полтавський ГЗК - найбільший в Україні виробник і експортер залізорудних окатишів, вживаних в чорній металургії і виробництві сталі. Розташований у місті Комсомольськ (Полтавська область). Введено в експлуатацію в 1970 році під назвою Дніпровський ГЗК.

Полтавський ГЗК контролюється групою банку "Фінанси та кредит" Костянтина і Олега Жеваго, зокрема, через компанію Ferrexpo AG (Швейцарія), якій належить понад 85% акцій комбінату.

Як відомо, в 2009 році Ferrexpo скоротила чистий прибуток до 71 мільйона доларів з 313 мільйонів в 2008 році, а валовий дохід впав до 648,7 мільйона з 1,117 мільярда доларів роком раніше.

За матеріалами: Корреспондент 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.