Новости Экономика налоги кодекс

Обговорювати новий Податковий кодекс повинні підприємці та інвестори - експерт

base article image

Обговорювати новий Податковий кодекс повинні, насамперед, підприємці та інвестори.

Таку думку висловила аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ганна Чередниченко у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Я не можу сказати, що всенародне обговорення якесь непотрібне. Але однозначно потрібно, щоб було обговорення саме з зацікавленими сторонами. Це повинні обговорювати групи підприємців, можливо іноземні інвестори», - сказала вона.

За інформацією Г. Чередниченко, зокрема, Американська палата сформулювала об’ємні коментарі до нового Податкового кодексу, «бо їх це питання дуже хвилює».

На думку фахівця, головна проблема української податкової системи – у її імплементації, хоч сама система оподаткування в Україні є досить складною.

«Був звіт Світового банку, що стосувався легкості ведення бізнесу. Саме за питанням легкості сплати податків, згідно з цим звітом, ми дуже відстаємо. Причиною цього визначено не стільки податковий рівень, хоч він також оцінюється досить негативно. Погано, що потрібно дуже багато часу на процедуру сплати податків – відомо, що закони часто змінюються, існує безліч звітів», - підкреслила Ганна Чередниченко.

Нагадаємо, Міністерство фінансів, 4 серпня о 13 годині, проведе прес-конференцію присвячену початку всенародного обговорення проекту Податкового кодексу. Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів. У заході візьмуть участь керівництво міністерства, ДПА, Митної служби, НАН України, а також народні депутати. В той же час, офіційний сайт Державної податкової адміністрації повідомляє, що 5 серпня о 12 годині в ДПА відбудеться брифінг заступника голови відомства Олексія Любченка, на якому йтиметься про результати всенародного обговорення проекту Податкового кодексу. Як повідомлялося, відкорегований проект Податкового кодексу у вівторок оприлюднили в офіційному виданні Кабміну – «Урядовому кур’єрі».

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.