Новости Экономика зерноэкспорт

Підстав для обмеження експорту зерна немає — В.Слаута

base article image

Надзвичайно посушливі погодні умови в Україні не призведуть до зменшення врожаю зернових й до обмеження його експорту.

Про це сьогодні заявив журналістам віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута в кулуарах Кабінету міністрів України, передав кореспондент ГолосUA.

«Немає підстав обмежувати експорт зерна, бо у нас ситуація навіть не така, як у деяких сусідів, які мають проблеми через аномальні кліматичні умови», - заявив чиновник.

За його словами, цьогорічний врожай зернових згідно останніх прогнозів складе не менше 42-43 млн тонн зернових. «Ми вже практично завершили збирання пшениці та ячменю, вже є 29 млн тонн. З них — 18 млн тонн пшениці. При цьому в році було багато сонця і це сприяло тому, що з тих 18 тонн — 50-60% продовольчої пшениці, навіть, першого класу. Я думаю, Україна буде з хлібом», - сказав він.

Окрім цього В.Слаута наголосив, що Україна має «всі шанси зберегти свій експортний зерновий потенціал, але це залежатиме виключно від поведінки зернотрейдерів».

Нагадаємо, що, на відміну від відомчих передбачень стосовно великого врожаю зернових в Україні цьогоріч, деякі експерти робили не дуже позитивні прогнози на врожай. По цій же причині сільгоспвиробники в липні почали піднімати ціни. За оцінками експертів, до кінця року ціни на зерно в Україні можуть вирости на 80-160 грн./т.

А.Береза 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.